Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 10-12-21, 07:47
Sasa_25 Ο χρήστης Sasa_25 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 25-11-2021
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Καλημέρα! Εσείς καλά τα λέτε στην Θεσσαλονίκη (πανέμορφη πόλη, αν και έχω να έρθω χρόνια!) αλλά εγώ που είμαι και τελειομανής και αγχώδης σαν άνθρωπος, δεν μπορώ να αντιμετωπίσω χαλαρά το γεγονός ότι ρωτούσε εμένα ο μάστορας για το πού πρέπει να βάλει τις κόντρες...Άσε που σε μία φάση μου λέει: "Τις ενισχύσεις πού να τις βάλω; Πάνω; Κάτω; Ή στη μέση;" και πανικοβλήθηκα, γιατί θυμήθηκα ότι σε όλες τις σχετικές φωτο που έχω δει γύρω-γύρω, οι κόντρες ήταν ή πάνω-πάνω ή στον πάτο και καμία δεν ήταν στη μέση και δεν ήξερα τι να πω! Τέλος πάντων, τουλάχιστον ελπίζω να μου το κολλήσει σωστά και ας είναι χαμηλότερο από ό,τι σκόπευα να το φτιάξω. Τώρα που μου είπες κι εσύ βρε Κλεόβουλε ότι θα είναι ασφαλές με το κρεμαστό φίλτρο και όλα πάνω, ησύχασα κάπως. Καπάκι σκοπεύω να φτιάξω από διάφανο πολυκαρμπονικό, κυψελωτό, αλλά σε τι πάχος να το φτιάξω, να είναι κάπως σταθερό; Εννοώ, επειδή είμαι άσχετη, μην το αγοράσω σε λάθος πάχος και είναι σαν χαρτί! Θα χρειαστεί να κόψω κι ένα τετραγωνάκι, για να μπει το κρεμαστό φίλτρο, αλλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό στην ερώτησή μου σχετικά με το πάχος. Υποθέτω πως ναι. Διάβασα ότι είναι καλύτερο από το πλέξι γκλας, γιατί δεν λυγίζει από το φως που θα είναι από πάνω του, αλλά "χάνει" λίγο σε par για τα φυτά, το οποίο δε με πειράζει. Ισχύει; Ευχαριστώ όλους σας για τη βοήθεια, αλλά θα πρέπει να σας προειδοποιήσω ότι με την τύχη που έχω σαν άνθρωπος, μάλλον δεν θα ξεμπερδέψετε από μένα και τις ερωτήσεις μου, σύντομα! :P
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01447 seconds with 11 queries