Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 10-12-21, 00:59
Sasa_25 Ο χρήστης Sasa_25 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 25-11-2021
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Να'σαι καλά που μου απάντησες, γιατί κάνω σβούρες μέσα στο σπίτι! Σιλικόνη του πήγα την διάφανη, την Bison που είναι για ενυδρεία και τζάμια. Διάβασα ότι είναι καλή. Επίσης διάβασα ότι ένα ενυδρείο 60 χ 30 με ύψος 40, είναι ψηλό και θέλει κόντρες, για να είναι καλός ο συντελεστής ασφάλειας, που υποθέτω ότι σημαίνει ότι δεν θα χρειαστεί να σφουγγαρίζω 72 λίτρα νερό από το πάτωμά μου...Το είδα σε ένα πινακάκι που είχε διαστάσεις ενυδρείων και πότε κάποιος πρέπει να βάζει κόντρες για να είναι ασφαλής. Επίσης έλεγε ότι στον συντελεστή ασφαλείας, παίζει κυρίως ρόλο το ύψος...Περιμένω να μου δώσετε τα φώτα σας, γιατί βλέπω να πληρώνω για 2η φορά ενυδρείο και πάλι ενυδρείο να μην έχω!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sasa_25 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να'σαι καλά που μου απάντησες, γιατί κάνω σβούρες μέσα στο σπίτι! Σιλικόνη του πήγα την διάφανη, την Bison που είναι για ενυδρεία και τζάμια. Διάβασα ότι είναι καλή. Επίσης διάβασα ότι ένα ενυδρείο 60 χ 30 με ύψος 40, είναι ψηλό και θέλει κόντρες, για να είναι καλός ο συντελεστής ασφάλειας, που υποθέτω ότι σημαίνει ότι δεν θα χρειαστεί να σφουγγαρίζω 72 λίτρα νερό από το πάτωμά μου...Το είδα σε ένα πινακάκι που είχε διαστάσεις ενυδρείων και πότε κάποιος πρέπει να βάζει κόντρες για να είναι ασφαλής. Επίσης έλεγε ότι στον συντελεστή ασφαλείας, παίζει κυρίως ρόλο το ύψος...Περιμένω να μου δώσετε τα φώτα σας, γιατί βλέπω να πληρώνω για 2η φορά ενυδρείο και πάλι ενυδρείο να μην έχω!
Update: Τελικά, για να είμαι πιο σίγουρη, του είπα να κατεβάσει το ύψος του ενυδρείου από 40 εκατοστά, στα 35 και να μη βάλουμε κόντρες. Ελπίζω να αντέξει το βάρος από το κρεμαστό φίλτρο, το οποίο είναι και μεγαλούτσικο και το βάρος του φωτιστικού, των σωληνώσεων κλπ. Αν ξέρει κάποιος, ας μου απαντήσει σε αυτό, σας παρακαλώ! Συγνώμη αν έγινα κουραστική...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sasa_25 : 10-12-21 στις 00:59 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01616 seconds with 11 queries