Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 19-03-18, 14:23
Roulamidi Ο χρήστης Roulamidi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-09-2017
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 103
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα ... καταρχάς οι ανουμπιες ειναι φυτά που καλυτερα να μην τα εχεις σε άμεση επαφή με το φως ... καλο θα ηταν να τις βάλεις σε καποια σκιά (ισως κατω απο ενα ξύλο η πέτρα.)
Θα πρεπει να βάλεις και αλλα φυτά ετσι ωστε να «νικήσουν» τις αλγες. Αλλιως θα πρεπει να μειώσεις παρα πολυ τις ωρες φωτισμού του ενυδρείου. Οι ανουμπιες ακομα και απο το φως του δωματίου θα ειναι μια χαρα! Ειναι και αργής ανάπτυξης οποτε οι αλγες τις προλαβαίνουν ...
Εδω http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=76809 εχει μερικα φυτά β��ευκολαβ� που θα μπορούσες να βάλεις επιπλέον!
Πίσω απο πέτρες τις έχω βάλει και σχετικα μακρυά απο τον φωτισμό. Εχω βάλει και κρυπτοκορινες οι οποίες έχουν πιασει κι αυτές άλγη. Θα αναρτησω κι αλλες φωτο αργότερα μόλις ανοίξει ο φωτισμός για να καταλάβεις. Εχω δοκιμάσει τα παντα κι έχω ακολουθήσει πιστά οσες οδηγίες μου έχουν δώσει εδώ μέσα τα παιδιά αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται. Και δεν μπορω να καταλάβω αφού οι μετρήσεις μου είναι σωστές, οι αλλαγές νερου συχνές κι ο φωτισμός όχι υπερβολικός γιατί συμβαίνει αυτό.

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
-------------------------
Να πως είναι στημενο

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
-------------------------
Μην σας ξεγελάει το φόντο πίσω. Δεν έχω τοσα φυτά. Δυο ανουβιες και μια κρυπτοκορινα εχω

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
-------------------------
Αυτά μονο

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Roulamidi : 19-03-18 στις 14:23 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01577 seconds with 11 queries