Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #45  
Παλιά 06-04-12, 21:03
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Επειδη τις τελευταιες μερες εχω διαβασει σε αλλα φορουμ κατι ομορφιες!!!!!!!!!!!!!!! Απιστευτες Ανεβαζω καποιες φωτο οπως ειναι η λιμνη μετα απο 7 μηνες απο το νεο στησιμο.

Και λεω εγω τωρα......

Χρειαζεται μια λιμνη κοι Bottom aeration drain?? Η απαντηση βρισκεται στις πιο κατω φωτο με πεντακαθαρο πυθμενα και με ενα μαγικο πρασινο χαλι απο το οποιο τα κοι τρεφονται ολη μερα...

Η οξυγονωση του νερου και τα επιπεδα DO ποσο σημαντικο ειναι σε ενα οικοσυστημα????
Καλα, εαν βρεθει εστω και ενας να πει οτι η οξυγονωση του νερου ειναι αχρειαστη σε μια λιμνη το καλυτερο που εχει να κανει ειναι να ασχοληθει με κατι αλλο και οχι με κοι.

Καποιοι, γενικα μιλω, προσπαθουν με νυχια και με δοντια να αμφισβητησουν καποιου ειδους εξοπλισμο για την καλυτερη λειτουργια μιας λιμνης και επειδη ισως καποια παιδια απο εδω μεσα ισως να διαβασαν καποια πραγματα ας κλεισουν τα αυτια και τα ματια τους σε αυτα που λεγονται και γραφονται απο καποιους γιατι αυτοι οι καποιοι ουτε καν το pH δεν ξερουν τι ειναι

Δεν θελω να θιξω κανενα απλα θελω να προστατευσω καποια παιδια που θα ηθελαν να ασχοληθουν σοβαρα με τα κοι.

Οι φωτογραφιες δεν ειναι και το καλυτερο μου Σε καποια φαση θα ανεβασω και αλλες προς το παρον, ας μεινουμε με αυτες.

Στην πρωτη φωτο μια Kujaku 57cm τρωγοντας απο το πρασινο χαλι









__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01558 seconds with 11 queries