Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #34  
Παλιά 24-09-12, 23:58
giorgio Ο χρήστης giorgio δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2007
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 362
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην giorgio Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην giorgio
Προεπιλογή

Αυτό παρόλα αυτά δεν αναιρεί αυτό που είπα, ΔΕΝ ανεφερα πουθενά οτι πρέπει ο καθένας να κάνει οτι και εγώ....εγω έχω labs,ο άλλος χρυσοψαρα, ο τρίτος δίσκους....όλοι τα ίδια θα κάνουμε?

εγω ανέφερα οτι ΔΕΝ ακολουθώ την "περπατημένη" γιατι την θεωρώ υπερβολική, όπως υπερβολική θεωρώ την προετοιμασία νερόυ ειδικά στην θερμοκρασία (με θερμοσίφωνο δεν το θεωρώ σωστό, θερμαινόμενη (!) δεξαμενή μισού κυβικού δεν εχω δεί καν, ποσο μάλλον σε σπίτι), έφτιαξα ενα ενυδρείο το οποιο θα λειτουργεί βάσει των των ιδιαιτεροτήτων που υπάρχουν, τάισμα 5-6 φορές την εβδομάδα, ανοχή στις αλλαγές θερμοκρασίας (τον Αυγουστο εχουμε το βράδυ 16, το μεσημέρι 40), ανοχή στις συνθήκες του νερού, γεννες, στήσιμο, εμφανιση.... Εαν υπολογίσω οτι ενα χρόνο τώρα δεν εχω θανατους (τουλάχιστον στα μεγάλα, τα μικρά δεν μπορώ να ξέρω λόγω πετρας και πληθυσμού), ειναι υπερκινητικά, μαχες σπάνια βλέπω, και αυτές μονο στα maigano...γενικά οσοι (γνωστες και νταμαράδες) το εχουν δεί το θεωρούν καλό στήσιμο, τοτε νομίζω οτι εχω επιτύχει
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Anna10 Εμφάνιση μηνυμάτων
με την ρουτίνα αυτή που ακολουθείς
η ρουτίνα είναι διαφορετική για καθε ενυδρείο, στο φυτεμένο με τα puffers (τα οποια ειναι ευπαθή) εκανα αλλαγες κάθε μήνα και βάλε. Λόγω φυτών όμως δεν είχα νιτρικα, αλλωστε είχα 2 ψαράκια με μέγεθος κάτω απο 2 cm σε 60 λίτρα (και παλι οριακά ήταν) τα οποια και πάλι βγάζουν περισσότερες ακαθαρσίες απο οτιδήποτε άλλο. Ο μονος λογος που τεζαρε το ενα ήταν γιατι...πήρε αερα (!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giorgio : 24-09-12 στις 23:58 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01455 seconds with 11 queries