Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #115  
Παλιά 01-10-18, 22:44
Το avatar του χρήστη Dimae
Dimae Ο χρήστης Dimae δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-08-2017
Περιοχή: Peiraious
Μηνύματα: 89
Προεπιλογή

Λοιπον παιδια πραγματικα ευχαριστω για την υπομονη σας . Οι απαντησεις με βοηθησαν παρα πολυ ...
Αναλυτικοτερα,σκιμμερ,αντλια επιστροφης οπως τα ειπαμε
τωρα για σαμπ θα ηθελα διαστασεις για να παω να φτιαξω ενα. Το ενυδρειο θα ειναι 120 μηκος με 46 ποντους πλατος....
Τα διαμερισματα θα τα κανω οπως ειπαμε, μπορει να παιξει καμμια αλλαγη θα το δω αυτο στην πορεια...
σκεφτομουν επειδη θελω να αξιοποιηθει το ενυδρειο να μπει ενα σαμπ για εξοπλισμο οπως ειπαμε και διπλα το ενδρειο μονο για refugium. Λογικα πρωτα θα περνα το νερο απο το ρεφ κ υστερα θα μπαινει στο εξοπλισμο... θελω αποψεις εδω...
υπερχειληση μαλλον κρεμαστη αλλα δεν το βεβαιωνω κιολας
τωρα αυτο με την ζαχαρη αν γινεται μπορουν να παρατεθουν πληροφοριες για το πως δουλευει , πως φτιαχνεται κλπ...
Φιλε @pagokoftis αυτο που προτινεις για την αλγη ακουγεται κ ευκολο και χρησιμο πολυ μου αρεσε.....
ΥΓ: Α/Α=Αυτοματη Αναπληρωση
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από michalos Εμφάνιση μηνυμάτων
Η αποχη πρεπει να ειναι σηκωτη δηλ δεμενη με σχοινι (οχι χοντρο, λεπτο κ σχετικα δυνατο) καλυτερα κ οχι με κονταρι για να μην φοβουνται τα ψαρια και επισης οσο μεγαλυτερη σε πλατος τοσο καλυτερα για να μην προλαβαινουν να φευγουν εξω μολις αρχιζεις και την τραβας
Η Νο 3 ειναι η καλυτερη , την δενεις με σχοινι και ριχνεις στα μεσονερα, πετας ψωμοτυρι ή οτι εχεις μυδια , ψαρι κτλ και μολις μαζευτουν απο πανω σηκωνεις
Αλλα και με τις αλλες υπαρχει περιπτωση να πιασεις ειδικα αθερινα αλλα καλογριες και κεφαλοπουλα πολυ δυσκολα μονο με την Νο 3 πιστευω
@ pagokoftis
Νιτρικα με λιγη ζαχαρη εχω ακουσει οτι τα ριχνει ισχυει ?
Παντως 3 χρονια τωρα με θαλασσινα μονιμα εχω νιτρικα περιπου 50
Ναι οντως φαινοταν ειδανικη απλα προβληματιζομαι επειδη δεν εχει βαθος...
τι λες??

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dimae : 01-10-18 στις 22:44 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01417 seconds with 11 queries