Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #111  
Παλιά 30-09-18, 21:48
Το avatar του χρήστη Dimae
Dimae Ο χρήστης Dimae δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-08-2017
Περιοχή: Peiraious
Μηνύματα: 89
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pagokoftis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν το βάλεις πίσω δεν έχει νόημα, καλύτερα να φτιάξεις πιο πλατύ το ενυδρείο και να κάνεις ένα χώρισμα με μαύρο τζάμι ή καλύτερα με μαύρο πλέξιγκλας, παρά να τρυπήσεις δύο ενυδρεία και να βασανιστείς με τις στάθμες...
Πρέπει να αποφασίσεις αν θα βάλεις όλον τον εξοπλισμό μέσα στο ενυδρείο ή αν θα κάνεις sump ή έστω φίλτρο πλάτης...
Τροφές θα ταίζεις αρκετές τα ψάρια οπότε δεν θα έχουν θέμα... Αν περιμένεις να καλλιεργείς αμφίποδα για να ταΐζεις τόσα ψάρια, θες 600λιτρο, όχι 60λιτρο... Νόμιζα ότι ήθελες από περιέργεια να δοκιμάσεις καλλιέργεια...
Όταν λες καθάρισμα του νερού τι εννοεις??
Εχεις δικιο...τωρα που το ξανασκεφτομαι δεν θα ειχε νοημα να εχω αμφιποδα κ κοπηποδα...
Υποθετω πως απλως μου ειχε μεινει η λοξα απο τοτε που ηθελα να κανω ρεεφακι με μανδαρινους μεσα...
Στην δικια μου την περιπτωση θα ηταν σχεδον ανωφελο και κοστοβορο ...
Οσον αφορα το καθαρισμα του νερου ειχα διαβασει σε ξενη ιστοσελιδα οτι τρεφονται εκτος του φυτοπλαγκτον κ με detritus ... ξερω δεν ειναι ακριβως καθαρισμος του νερου ....
Λοιπον για το 60λ αποφασισα να το βαλω στο επιπλο κ μεσα να υπαρχουν:
DSB
Βραχος
σκιμμερ μαλλον buuble magus ποιο ομως και απο που ??
Α/Α
καποια πατεντα για algae scrubber (θα το δουμε αυτο)
και αντλια επιστροφης αυτην που ειχα πει
Για χημικη φιλτρανση αν οπως μου ειπατε να μην βαλω το εξωτερικο φιλτρο τοτε μπορω να χρησιμοποιησω το ενσωματωμενο κρεμαστο φιλτρο του 60λ
Ωστοσο απο φιλτρανση θα ειμαι καλα??
ποσο νεκρο βραχο να παρω (γιατι τραγανα γιοκ)
τωρα τα παραπανω απαιτουν διαμερισματα η μπορω και χωρις ????
Και τελος απο τα λινκ που εστειλα πριν ποια αποχη να αγορασω ?
Ευχαριστω και συγνωμη που γινομαι κουραστικος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01663 seconds with 11 queries