Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #106  
Παλιά 30-09-18, 07:14
Το avatar του χρήστη michalos
michalos Ο χρήστης michalos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-10-2016
Περιοχή: ΡΕΘΥΜΝΟ
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή

Ψαρια μπορεις να ξεκινησεις να βαζεις απο καθε ειδος μερικα λιγα λιγα και μετα βλεπεις τι μπορεις να συμπληρωσεις
250 λιτρα ειναι μεγαλο ενυδρειο, δεν τα βλεπω υπερβολικα αυτα που θελεις να βαλει
Serranus hepatus ειναι η περκα ή χανος? και τα 2 ειναι κυνηγοι που τρωνε μικροψαρα και γαριδες αρα 100% δεν θα μεινει γαριδα με αυτο μεσα
Οι γαριδες βρισκονται σε καποια μερη που γεννανε κ μεγαλωνουν , ισως εκει να μην ειναι καλες οι συνθηκες για αυτες αρα πρεπει να ψαξεις και αλλου
Αν κανεις sump και το φτιαξεις σωστα ο κινδυνος πλημμύρας ειναι πολυ μικρος
Μερικοι κανουν sump στην πλατη του ενυδρειου ( εχουν ενα διαμερισμα πισω ή στο πλαι ) που ειναι 100% ασφαλες απο πλημμύρες και δεν φαινεται κιολας αφου χρησιμοποιουν αδιαφανες τζαμι για χωρισμα
Εχεις σκεφτει να το κανεις στην πλατη?
Τον αχινο πολυ τον φοβασαι! αν βαλεις καποιο μικρο ισως καποια μετακινηση σε μικρες πετρουλες να μπορει να κανει τιποτα αλλο!
Αν και τον περισσοτερο καιρο θα τον βλεπεις να κρυβεται σε καποια σπηλια ή κατω βραχους
Για τις καλλιεργειες να πω την γνωμη μου εγω δεν θα εκανα, πολυ μπελας για το τιποτα
Εγω θα κρατουσα το μικρο οπως ειναι και εκανα και το μεγαλο ή θα ειχα το μικρο σαν sump,αλλα οπως ειπα το sump στην πλατη ειναι 100% ασφαλες και σε γλιτωνει επισης απο δυνατες αντλιες αφου το νερο ειναι στο ιδιο υψος και επικοινωνουν με μια τρυπα στο διαχωριστικο τζαμι
Το μονο που θελει ειναι μεγαλυτερο πλατος (ή μηκος αν μπει στο πλάι κ οχι πισω) περιπου +15 εκατοστα
Σκεψου και αυτη την ιδεα, αν εχεις χωρο σε πλατος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01448 seconds with 11 queries