Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 13-10-14, 17:15
dimitra Ο χρήστης dimitra δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-10-2014
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 6
Exclamation Νεροχελώνα-απορίες

γεια σας. έχω μια νεροχελωνίτσα ένα χρόνο (δεν ξέρω πόσο χρόνο ήταν στο petshop) και θέλω να σας ρωτήσω κάποια πράγματα. 1)μέχρι τώρα είχα την χελώνα σε ένα από τα πλαστικά κλουβιά που πουλάνε τα petshops. το κλουβί είναι αρκετά βαθύ (13-15 εκ.) και θέλω πάνω στην στεριά που ήδη υπάρχει να βάλω μια μεγάλη πέτρα πού βρήκα σε ένα ποτάμι, για να ανεβάσω την στάθμη του νερού από 5 εκ. στα 10 εκ. (το κλουβί κλείνει για να μην μπορεί να φύγει). κάνει ή μπορεί να πάθει κάτι? 2)έχω διαβάσει ότι πρέπει να έχω ενυδρείο με φίλτρο και ειδική λάμπα. εγώ αλλάζω το νερό του μια φορά την εβδομάδα και βάζω νερό που έχω αφήσει σε μπουκάλι για να φύγει το χλώριο, όσο για την λάμπα τον χειμώνα του βάζω ένα προβολάκι για να ζεσταίνετε το νερό. είναι εντάξει αυτό? 3)στην ηλικία που είναι πόση τροφή πρέπει να του δίνω (τώρα το ταΐζω 4 γαριδούλες την ημέρα) τι άλλο πρέπει να του δίνω? 4) χρειάζεται για παρέα άλλη χελώνα? 5) πώς μπορώ να ελέγξω αν είναι υγείες? 6) κάθε φορά πού περνάω από μπροστά του αυτό σκαρφαλώνει στα τοιχώματα τι σημαίνει αυτό?
ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και συγνώμη αν έγινα ενοχλητική.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01486 seconds with 11 queries