Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #43  
Παλιά 09-08-08, 18:27
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

κοιτα κατ'αρχην συμφωνω εν μερη με τον τροπο σκεψεως σου στα θεματα το τι ειναι πραγματικα αναγκαιο και οτι και καλα μας τα πλασαρουν μονο και μονο για το κερδος. Να σου πω ενα παραδειγμα για το χλωριο και αν αντεχουν τα ψαρια η οχι. Ας πουμε οτι εχεις χρυσοψαρα-κοι δηλαδη ανθεκτικα ψαρια, ναι θα ζησουν αν βαλεις λιγο χλωριο.Απλα επειδη ειναι πιο ευαισθητα απο εμας, θα παρουσιασουν ισως καποια απο αυτα, προβληματα υγειας στο μελλον.Ειναι σαν τους ανθρωπους. Ας πουμε ενας ανθρωπος ενηλικας τρωει, πινει απο οπου θελει αλλα για ενα μωρο, ολα πρεπει να ειναι αποστειρωμενα και επιλεγμενα.Οχι οτι σωνει και καλα θα παθουν κατι, αλλα να ειμαστε σιγουροι οσο μπορουμε να ανεβασουμε το ποσοστο οσο γινετε στο 100% για καλυτερο αποτελεσμα. Ναι συμφωνω και εγω στο οτι δεν χρειαζεται αντιχλωριο για τα ψαρια,αφου εξατμιζεται το χλωριο κτλ, αλλα ειναι μεγαλο θεμα. Γραφω ενα αρθρο για τα γκαπι και με τα πειραματα που εχω κανει εχω βγαλει καποια σιμπερασματα που ερχονται σε αντιθεση με πολλα που γραφονται για αυτα (θα το ανεβασω οταν το ολοκληρωσω). Γενικα το προβλημα ειναι οτι πολλοι ανθρωποι παπαγαλιζουν οτι ακουνε απο αλλους χωρις προσωπικη πειρα και στο τελος επικρατει οτι ειναι και σωστο.Δηλαδη πες οτι ανοιγω εγω ενα σιτε για ψαρια και γραφω οτι τα χρυσοψαρα τρωνε καρπουζι και ειναι η μια απο την βασικοτερη τροφη τους. θα το διαβασουν πες 100 ατομα μετα απο ενα χρονο σε καποιο αλλο σιτε θα δουν καποια ερωτιση ξερετε τι τρωνε τα χρυσοψαρα? και χωρις να θυμουνται απο που το διαβασαν μιας και περασε καιρος,καποιοι θα γραψουν οτι τρωνε και καρπουζι!!! και οταν θα ειναι πανω απο 2-3 οι απαντησεις θα καταλαβει ο ενδιαφερομενος οτι ειναι και σωστο. Πανω απο ολα πιστευω πως πρεπει να πειραματιζομαστε σε οτι δεν θεωρουμε και πολυ λογικο για τα αυτια μας.Μη ξεχναμε οτι γνωσεις που εχουμε ειναι απο πειραματα καποιων αλλων παλαιοτερων πανω στο χομπι μας.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01660 seconds with 11 queries