Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #47  
Παλιά 14-09-12, 15:22
Το avatar του χρήστη leda
leda Ο χρήστης leda δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2012
Περιοχή: αττικη
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lionor Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια μην 'τσακωνομαστε'...
Εξαλλου οτι επιλογη κανω για μενα θα την κανω.

Απο βυθο τι μου προτεινετε να βαλω; Να ειναι σωστος και για τα ψαρια αλλα να μου ειναι οσο το δυνατον ευκολοτερο στο καθαρισμα (προτιμω να καθαριζω περιπου καθε βδομαδα που θα κανω και αλλαγη νερου με αλφαδολαστιχο)

Αυτο το αμμοχαλικο που προτεινε ο delta66, ξερει κανεις που μπορω να το βρω;
ή αν γινετε, δωστε μου καποιο link, με το τι ακριβως να παρω (χαλικι ή βοτσαλο ή οτι αλλο)
εμενα μου αρεσε και ενα ποταμισιο βοτσαλο που ειχες βαλει σε ενα λινκ,χθες.
νομιζω οτι εχει ωραια σκουρα χρωματα,καλο μεγεθος,στρογγυλεμενο κλπ.
βολευει και στο καθαρισμα..εγω που προς το παρον εχω διαφορες πετρες στον βυθο,τις κουναω ευκολα με το αλφαδολαστιχο και ρουφαει και τις βρωμιες που καθονται αναμεσα,οσο βγαζω το νερο που θελω να αλλαξω.

να σε ρωτησω κατι?
εαν σου ειχαν κανει δωρο ετσι ξαφνικα,ενα ψαρι που ειχε πχ 150-300 ευρω
και οχι το ταπεινο κομετ του απο τζαμπα εως οσο ενα πακετο τσιγαρα,
θα εκανες λιγη υπομονη και καποιες οικονομιες εστω και αιματηρες,ωστε να το βαλεις στο σωστο ενυδρειο?
θυμασαι που ελεγες οτι δεν ειχες λεφτα να διαθεσεις για πολλα πολλα ,οταν ξαφνικα ηρθαν τα ψαρακια στα χερια σου?
ειδες οτι τωρα,μετα απο λιγους μηνες μπορεις να διαθεσεις πανω απο 300 ευρω?
ενα ενυδρειο 180 λιτρα,ειναι αξιοπρεπεστατο σαν μεγεθος,μα οχι για χρυσοψαρα κομετ,εκει ειναι το θεμα..
μπορεις αραγε να βρεις ενυδρειο παλι 180 λιτρα,αλλα να εχει μεγαλυτερο μηκος?
η να κατασκευασεις εσυ?
δεν τσακωνομαστε,ενταξει,λιγο εντονοι οι τονοι ειναι,αλλα μου καθεται καπως στραβα το να λες,χρυσοψαρο ειναι, να δωσω 450 ευρω για..παρτη του?
μπορει να φαινομαι γραφικη,αλλα ιδια αξια εχει η ζωη ολων των πλασματων,οντοτητες ειναι,τωρα ολες οι υπολοιπες "αξιες" ειναι δικα μας κατασκευασματα.
δηλαδη εγω ειμαι ο μ...κας της υποθεσεως που θα μου βγει τελικα σε κοστος η λιμνη που ηθελα να φτιαξω(ασε να μην το σκεφτομαι ποσο θα βγει)
επειδη αποφασισα να βαλω και χρυσοψαρα?
ενω αν εβαζα κατι σπανιο,δεν θα ημουν?
δεν μας υποχρεωνει κανεις βρε παιδια,ειδος πρωτης αναγκης ειναι το να εχουμε ψαρια?
θελουμε και το κανουμε,οποτε ας το κανουμε σωστα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01698 seconds with 11 queries