Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #69  
Παλιά 27-10-14, 12:25
Το avatar του χρήστη Dimis
Dimis Ο χρήστης Dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Διαχειριστής
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης & Χαλανδρι
Μηνύματα: 3.889
Προεπιλογή

Ενω ημουν πικραμενος με την θεση που πηρα,αλλα και την θεση που κατελαβε ο Γιωργος δεν ειχα μιλήσει επειδη περιμενα την τελικη κριση του Bleher,ο οποιος θα εκρινε τον βιοτοπο μου εχοντας ιδια πειρα μιας και τον ανακαλυψε αυτος...
Μαλλον η πικρα μου εγινε ακομα μεγαλυτερη τωρα διοτι πραγματικα ηθελα φετος να παω στην Αγια Πετρουπολη και να στησω τον βιοτοπο μου.

Εδω το σχολιο του Heiko για το ενυδρειο μου...

" Heiko Bleher (Italy): My 1st place was The Rainforest Creek of Warey River on Batanta Island. Possibly also here the other judges did not read my extensive reports about this creek, already published in the early 1990, and again this millennium. It is, of all entries under Australasia, the most correct one, as I have encountered it when I discovered the species today called M. synergos. The description is near to perfect, also the fishes are those from the biotope, the plants as well as gravel and rocks, the Greek guy, Dimitris, did a perfect research and a beautiful biotope-correct aquarium in every sense of the word. Dimitris, I am sorry you were miss-judged by others. "

Επισης στην πρωτη θεση με κατεταξαν οι Heiko Blessin και Alexey Malyshev οι οποιοι ειναι και οι τρεις εξερευνητες και οι αποψεις τους ειναι εξαιρετικα βαρύνουσες...

" Heiko Blessin (Germany): "Waterhole near Douglas Creek" is like a shot of the nature but is not as impressive as "Rainforest creek of Warey River, Batanta Island, New Guinea". Therefore the letter is my favourite. Crystal clear water, nice fish and a nice set up. "

" Alexey Malyshev (Russia): Despite the simplicity in design and small errors in the technical execution (you cannot determine the direction of flow), this entry in my opinion is the best in its category. The decisive factor during evalating was the quality and behavior of fish in this biotope aquarium. "

Eπισης στους ψηφους κοινου ημουν παλι πρωτος...

Ομως τελικα βγηκα τεταρτος.


Το ιδιο συνεβει και στον Γιωργο,με τον Heiko Bleher να τον κατατάσσει 2ο και τον Blessin να τον βαζει στα 2 καλυτερα της Ασιας...

" Heiko Bleher (Italy): My 2nd place was Magic Dream (the 5th place by others, maybe because also above water beautiful?). It has a poor description, but a magnificent and correct décor – indeed very well done and beautiful. Also the Betta lives exactly in such a habitat, very well done, George, you can be proud, and all other Greek people, where I was happy to coordinate and judge the very 1st International Biotope Aquarium Contest some years ago. "


Λυπαμαι που δειχνω οτι βγαζω κακια αλλα πιστεψτε με δεν ειναι κακια,ειναι απλα πικρια γιατι ενιωθα οτι αδικηθηκαμε και τελικα δικαιώθηκα εκ του αποτελεσματος...

Ξεραμε βεβαια οτι οι κριτες ειναι πολλοι και εχουν διαφορετικα κριτηρια και γι αυτο δεν κακιζω την διοργανωση,απλα ισως να τα εχω με την τυχη μας.
Θα ηταν πολυ ομορφο στην Ρωσια να ειμασταν 2 απο τους 5 Ελληνες οι Νικητες και να κρινομασταν επιτιπου απο τον Heiko...

Δεν πειραζει,καποια αλλη φορα.
__________________
"Όταν μια γυναίκα κοιμάται μονή,είναι ντροπή για όλους τους άνδρες του χωριού..." Ν.Καζαντζακης

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dimis : 27-10-14 στις 13:10
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01814 seconds with 11 queries