Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 08-11-09, 21:23
Το avatar του χρήστη froleon
froleon Ο χρήστης froleon δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-11-2009
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 40
Προεπιλογή

Τώρα έρχεσε στα λόγια μου φίλε μου Βασίλη. "Ωστοσο στον χομπι δεν υπαρχει μια οδος ενας μπουσουλας.Κοραλλια μεγαλωνουν και σε ενα ποτηρι με νερο". Εσύ όπως λες έχεις sub. Το καλύτερο από όλα.! Υπάρχουν πολλοί όμως που είτε λόγω χώρου είτε λόγω χρημάτων δεν έχουν - όπως εγώ. Άρα το εξωτερικό φίλτρο είναι μονόδρομος και ας μην είναι η καλύτερη λύση. Εγώ παρόλο που έχω δεί και τον φίλο μου που σου λέω με το σκιμμερ πάλι προσωπικά κατέληξα στην λύση των 2 εξωτερικών φίλτρων (λαμβάνωντας υπόψιν και την αποψή σου βέβαια που μου φαίνεται λογικότατη"ΜΕΣΑ στο σκιμμερ ανθρακα και αντιφωσφορο δε βαζουμε.δεν υπαρχει λογικη σε κατι τετοιο.το Θεωρω ακρος παραλογο τουλαχιστον για καποιον ο οποιος ξερει τι ειναι το σκιμμερ και το εχει δει να δουλευει.στο προαναφερθαν σκιμμερ το χημικο φιλτραρισμα γινετε μετα την αποβουτηρωση του νερου". Επομένως θα έχω ένα βιολογικό και ένα χημικομηχανικό. Μπορεί να καταλήξει σε αποτυχία.....Θα δείξει.....

"Επισης χρησιμοποιω νεκρο βραχο με αφρο πολυουρεθανης μαλιστα πανω του και δεν εχω εξωτερικα φιλτρα και δεν υπαρχει κανενας κανονας γι αυτο.επισης ο ζωντανος βραχος δεν ειναι σιγουρο πως θα σου δωσει κατευθειαν βιολογια στο ενυδρειο.Γενικα ειμαι κατα του οικομικου δεδομενου του ζωντανου βραχου" Συμφωνώ 10000000%. Εγώ βρήκα ένα νταμάρι που έχει πέτρα ακριβώς σαν ΖΒ η οποία είναι πολύ πορώδης και δεν την ξεχωρίζεις από ΖΒ, και η οποία πέτρα κάνει 50 λεπτά το κιλό. Θα με ενδιέφεραι όμως να δώ την δικιά σου πέτρα να δώ τι εννοείς με τον αφρό και πως γίνετε.

Φιλικά και με σεβασμό (αφού έμαθα την πλούσια ιστορία σου)
Λεωνίδας
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01503 seconds with 11 queries