Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 20-12-09, 20:48
pavlos2003 Ο χρήστης pavlos2003 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Περιοχή: Elliniko-Attikis
Μηνύματα: 337
Προεπιλογή

...μεγάλη συζήτηση παιδιά....και χωρίς τέλος...πολλές απόψεις μπορούν να ακουστούν και είναι πως το βλέπει προσωπικά ο καθένας...
Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα να έχω ψάρια στο ένυδρείο μου αλλά ούτε και στη ...σχάρα μου!!! (γιατί να τα διαφοροποιήσουμε και αυτά απο κάποιο οικοσύστημα δεν έχουν "απαχθεί"???) Άλλος μπορεί να έχει ένσταση όμως για τη μία περίπτωση ή και για τις δύο - σεβαστό...
Εκεί που θα είχα ένσταση και πρόβλημα είναι σχετικά με τα "υβρύδια" ,μεγάλο θέμα και νομίζω πρέπει να υπάρξει ένα θέμα (σόρυ άν υπάρχει και δεν το έχω παρατηρήσει) και να συζητήσουμε λίγο σχετικά με αυτό....
Πάντως για μένα δεν έχει και άδικο για μένα ο φίλος που λέει οτι θα μπορούσαμε πχ να διαλέγουμε καλύτερα "εκτροφής.." προσωπικά στο χόμπι μου μπορεί και να το έκανα ...
Στην διατροφή μου όμως όχι.Ας μη γελιώμαστε...όποτε μου δίνεται η δυνατότητα επιλέγω το .."μή εκτροφής...." και στο ψάρι και σε διάφορα άλλα που μπορούμε να βρούμε απο κυνήγι...
Βέβαια όμως όπως λέει και ο Πάνος πάντα σε..."νόμιμα" πλαίσια...
..Και αυτόν τον.."σεβασμό προς τη φύση" ρε συ Πάνο ο καθένας διαφορετικά την αντιλαμβάνεται...εσύ έχεις 1 θαλασινό ενυδρείο και ένα άλλο με άγρια είδη -έστω με όλη τη φροντίδα που μπορείς να προσφέρεις-, εγώ δεν έχω κανένα και είμαι μόνο φυτοφάγος γιατί δεν θέλω ούτε να αφαιρεθεί η ζωή ενός ζώου...
...Το αυτοκίνητο μου όμως το περνάω με μέσο στο Κτεο γιατί καίει τα άντερά του όπως και το μηχανάκι μου..Επίσης τον καυστήρα στο σπίτι 7 χρόνια μου λέει ο καυστηρατζής να τον αλλάξω αλλα αφου δουλεύει με τα σέρβις έστω και έτσι δεν με ενδιαφέρει καθόλου...Έχω και 4 κλιματιστικά 15 αετίας αλλά αν μου δώσεις εσύ λεφτά θα πάω να τα αλλάξω, τα συντηρώ μόνος...
Έχω και ένα φιλαράκι που ασχολείται με διαφορες περιβαντολλογικές οργανώσεις , άν ακούσει όμως η κόρη και η γυναίκα του οτι το κανίς θα βγαίνει πλέον και με μόνιμο ...ρόζ χρώμα (νομίζεις δε θα γίνει??..) είναι βέβαιο οτι θα πάει να τους το αγοράσει....
Άντε να μαζευτούμε να βγάλουμε ποιός έχει το μεγαλύτερο....σεβασμό!...

...ξεφύγαμε λίγο αλλα δε πειράζει όλο " τι ωραίο που είναι το ενυδρείο σου" θα λέμε??????????
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01580 seconds with 11 queries