Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #92  
Παλιά 19-02-13, 16:18
Το avatar του χρήστη Qbrain
Qbrain Ο χρήστης Qbrain δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 226
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
1. Παρακολουθεις με μετρησεις.
2. Κοπαδοψαρο δεν σημαινει οτι δεν μαλωνουν μεταξυ τους (πχ για την ιεραρχια στο κοπαδι, για την αναπαραγωγη κλπ).
Ιδιως οταν μιλαμε για κιχλιδες. Οταν εμφανιζονται τετοια προβληματα, χρειαζονται ειδικες κινησεις. Πχ η αυξηση του κοπαδιου μειωνει την πιεση σε συγκεκριμενα αδυναμα ατομα. Η εισαγωγη διαφορετικου μεγεθους ψαριων μπορει να φερει προβληματα, που ομως ισως μειωθουν σταδιακα. Αν οχι, επεμβαινουμε πριν γινει ζημια, ειτε με σωστο στησιμο στο ενυδρειο, ειτε με διορθωση της συνθεσης.
3. Γιατι αυτος ο χαμος απο φυσαλιδες εκει μεσα?
1. παρακολουθω μερα παρα μερα, ολα καλα ακομα
2. οκ. αυτο δεν το ηξερα, να αυξησω το κοπαδι δεν ξερω αν με περνει, η επιθεση γινεται μονο απο ενα μικρο, ολα τα αλλα συμπεριφερονται ηρεμα, θα δω πως θα παει..., οταν λες σωστο στησιμο? τι αλλο πρεπει να κανω?
3. ειναι απο τα φιλτρα, αλλα σημερα θα βαλω το εξωτερικο και θα τελειωσει αυτος ο χαμος

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Σιμος Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα γκάπυ γιατί τα έχεις με τα σκαλάρια
δεν εχω γκαπυ μαζι με σκαλαρια, τα γκαπυ ειναι σε αλλο ενυδρειο μαζι με ενα γκουραμι και 3 apple snail

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kostas12 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου τα φίλτρα σου εάν δεν κάνω λάθος καλύτερα είναι να τα βάλεις κάτω από την επιφάνεια του νερού 1cm για να δημιουργούν ανατάραξη στην επιφάνεια για να οξυγονώνουν το νερό, αυτό πρέπει να λέει το manual τους.
Θα έχεις περρισότερο θόρυβο αλλά θα είναι καλύτερα
υπαρχει μεγαλη αναταραξη, αλλα αυτα τα φιλτρα φευγουν σημερα και μπαινει ενα eheim 2028

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από genecr Εμφάνιση μηνυμάτων
έχει συνδέσει και στα δυο φίλτρα το σωληνάκι που τραβά αέρα, έχει και μια αεραντλία, οπότε από ανατάραξη είναι φουλ.
εγώ θα τα έκανα όπως το αναφέρεις και εσύ, για να μην έχω το χαμό από φυσαλίδες που αναφέρει και ο Σπύρος.
ακριβως, αλλα φευγουν σήμερα αυτα και μπαίνει εξωτερικό


σχετικα με το μεγαλο και το σπασμενο κοματι στην ουρα ξερει κανεις αν μπορω να κανω κατι?
__________________
by qbrain
qfail.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01637 seconds with 11 queries