Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 07-01-17, 22:12
Το avatar του χρήστη Δήμητρα
Δήμητρα Ο χρήστης Δήμητρα δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-01-2017
Περιοχή: Κρήτη
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
Δήμητρα καλώς ήρθες,
κάνε μας μια παρουσίαση του ενυδρείο σου,
λίτρα , μετρήσεις , μια φωτογραφεία θα βοηθούσε, πως το έστρωσες κλπ.
Οι τροφές που έχουν λήξη, θεωρητικά δεν έχουν χαλάσει, αλλά έχουν χάσει τις βιταμίνες τους και κάποια από τα θρεπτικά συστατικά , ειδικά αν δεν έχουν ανοιχτεί τα πράγματα δεν είναι και τόσο χάλια, εκτός και αν δεις μούχλα μέσα ή αν μυρίζει άσχημα.
Πιστεύω πως για τη συμπεριφορά του ψαριού δεν φταίει η τροφή αλλά κάτι άλλο.
Για αυτό δείξε μας το ενυδρείο σου να βοηθήσουμε όσο μπορούμε καλύτερα
Δεν εχω κατι φοβερο να σας δειξω ειναι μια απλη γυαλα με τιποτα μεσα.Αα ενταξει εστω,παντως τωρα που ξερω οτι τρωει την συγκεκριμενη τροφη σκοπευω να παω απο βδομαδα να του παρω απο αλλου πιο φρεσκια. Παντως γενικα το ψαρακι μια χαρα ζωηρο ειναι.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Undertaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ρωτήσω εγώ πόσο καιρό είναι ληγμένη;
Περιπου ενα μιση χρονο :/
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
Δήμητρα,
θα σε στεναχωρήσω αλλά νομίζω πως η γυάλα που το έχεις , χωρίς φίλτρο και θερμαντήρα είναι πολύ πιο σημαντικό από τη ληγμένη τροφή.
Θα πρέπει άμεσα να κάνεις κάτι, και όταν λέω άμεσα εννοώ χθες.
Τη Δευτέρα θα πρέπει να πάρεις φίλτρο και θερμαντήρα, ειδικά θερμαντήρα ,
γιατί ο μονομάχος είναι ψάρι που ζει σε ζεστό νερό , και ζεστό εννοώ πάνω από 26 , έως και 32 ακόμα χωρίς κανένα πρόβλημα.
Πρέπει να κάνεις κάτι ΑΜΕΣΑ
Αληθεια:/!? Μου ειναι δυσκολο αυτη την στιγμη να αγοραζω ολοκληρο εξοπλησμο. Παντως καπου στο ιντερνετ διαβασα οτι ειναι ψαρια κρυου νερου και υπεθεσα οτι δεν θα εχει τοσο θεμα. Το εχω παντως σχετικα κοντα σε ενα καλοριφερ να μην ειναι εντελως παγωμενο και θα δω τι αλλο μπορω να κανω μεχρι να καταφερω να αγορασω εξοπλισμο!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Δήμητρα : 07-01-17 στις 22:12 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01519 seconds with 11 queries