Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 27-11-12, 23:25
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos962 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους και όλες!
Σήμερα κάνοντας αλλαγή στο ενυδρείο,παρατήρησα ότι το μαύρο πλαστικό κάλυμμα του καλωδίου του φίλτρου, έχει τσακίσει και φαίνονται τα καλώδια!
Τα καλώδια εσωτερικά δεν έχουν αρχίσει να φθείρονται αλλά πλέον είναι θέμα χρόνου να συμβεί!
Μπορείτε να μου δώσετε λύσεις η τρόπους μόνωσης του σημείου. πριν πάθουμε καμία ζημία!


Υ.Γ. Το φίλτρο είναι εσωτερικό από ότι έχετε καταλάβει, και το τσάκισμα είναι σε σημείο πίσω από το φίλτρο και πιο χαμηλά από την στάθμη του νερού του ενυδρείου!
Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές και τον χρόνο σας!!!!!
Η μόνωση είναι σχετική σε τέτοια φάση. Μια πρόχειρη λύση είναι να το πλακώσεις στη σιλικόνη αλλά πότε θα στεγνώσει για να το βάλεις πάλι μέσα στο ενυδρείο; Άλλη μια λύση είναι το θερμοσυστελλόμενο μακαρόνι αλλά πώς θα το περάσεις και αν τα καταφέρεις (κάπως δύσκολο - ή πρέπει να κόψεις το φις και να το ενώσεις πάλι ή πρέπει να λύσεις την αντλία) θα είναι κατάλληλο για το ενυδρείο; Μήπως πρέπει σιγά σιγά να κοιτάς για κανένα φίλτρο; Αυτό εδώ νομίζω πως είναι πολύ καλύτερο από το U2. Στο λέω γιατί έχω και τα δύο...
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01376 seconds with 11 queries