Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 13-02-06, 17:20
kosnioto Ο χρήστης kosnioto δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-02-2006
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 20
Exclamation Ζευγαρωμα Severum

Ειμαι αυτος με τα Severum ...Ευχαριστω για τις πληροφοριες για το τι μπορω να κανω για τα αυγα ...Οσο για το αν τα τρωνε τα αυγα ,στην πρωτη γέννα πιστεψα οτι μου τα ειχε φαει καποιο αλλο ψαρι ισως ο πλακοστομος ,ομως στην δευτερη γεννα συνειδητοποιησα αφου τα παρακολουθησα οτι τα εφαγαν τα ιδια...κυριως αργα το βραδυ λιγο πριν κλεισω τα φωτα...
Το ενυδρειο μου ειναι 195 λιτρων εχω τρια Severum 1 κιτρινο και δυο πρασινα (τα πρασινα ειναι τι ζευγαρι σιγουρα ειναι αρσενικο και θυληκο)2 πλακοστομους 3 παπαγαλοψαρα και 2 μικρες αφρικανες ....
Εχω φυτα ,δυο ειδη φυτων τα οποια δεν γνωριζω τα ονοματα τους , πολλες φωλιες πολυ λεπτο χαλικι εξωτερικο φίλτρο και απλα ειχα βαλει ενα μικρο φιλτράκι εσωτερικο σαν κυκλοφορητη στο οποιο για δευτερη φορα κολλησαν τα αυγά πανω του..την πρωτη τα ειχαν κολλησει στο τζαμι...
Τελικα τα μετεφερα τα αυγα σε ενα ενυδρειο 60 λιτρων το οποιο λειτουργει και σκοπευα να βαλω τις αφρικανες ομως αφου προεκυψε αυτο με τα σεβερουμ αλλαξαν τα σχεδια μου...Δεν μπορω να δημιουργησω τισ συνθηκες τις οποιες αναφερατε ομως σιγουρα θα εχουν περισσοτερη τυχη εκει απτο να εμεναν με τους γονεις τους.Ηπρωτη μερα περασε ομμαλα .μολις ενα αυγο ειναι απρο και δεν το απομακρυνω για τον φοβο μηπως ξεκολλησω τα υπολοιπα ...φοβαμαι αν σκασουν τελικα τα αυγα μηπως δεν εχουν τροφη....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kosnioto : 14-02-06 στις 16:08
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02590 seconds with 11 queries