Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 19-03-16, 19:40
Το avatar του χρήστη tsala
tsala Ο χρήστης tsala δεν είναι συνδεδεμένος
Goldyrator
 
Εγγραφή: 11-04-2012
Περιοχή: Δράμα - Βέροια
Μηνύματα: 6.445
Προεπιλογή

Λοιπον... Εχουμε και λεμε..
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Harris1 Εμφάνιση μηνυμάτων
σκέφτομαι σύντομα, να μετακομίσω τον μονομάχο μου , σε ένα ενυδρείο 70λτ. Με απασχολεί:
Μπορώ να προσθέσω 1 - 2 θυληκιές? ( Η αναπαραγωγή συμβίωση, είναι απαραίτητη? Να αναφέρω ότι, ο δικός μου ως τώρα, πρότινος, έχτιζε κατά διαστήματα φωλιές). Μπορεις να προσθεσεις θυληκα σε αυτα τα λιτρα , αρκει να ειναι πυκνοφυτεμενο με κρυψωνες..
Επίσης αναρωτιέμαι, θα μπορούσα να προσθέσω 9 - 10 "μπλε κόκκινα" νέον?
Κάνουν τα 2 είδη μαζί?
Τα λίτρα δεν είναι πρόβλημα, αν δεν φτάνουν τα 70, να βάλω 80 ή 90. Θα μπορουσες να βαλεις , αλλα για χαρεμι μονομαχους και νεον , μου φαινονται λιγα τα λιτρα.. Η μαλλον , δεν μας νοιαζουν τα λιτρα πολυ, αλλα το μηκος.. Σε ενα 90-100cm μηκος ενυδρειου, ναι. Αν διακοσμηθει σωστα, δεν θα υπαρχουν προβληματα.
Κατόπιν με απασχολεί πιο το πιο κατάλληλο υλικό για βυθό betta (χρώμα, μέγεθος).
Και πιο για betta _ neon, Αν φυσικά κάνουν τα δύο είδη μαζί ! Ενα σκουροχρωμο υποστρωμα, ειναι ιδανικο.. Θα ελεγα μαυρο ψιλο χαλικι η αμμος
Κατόπιν, αν πχ ξέρετε ότι θέλω ψιλό υλικό σαν άμμο για τα ψαράκια, χρειάζεται παρακάτω να βάλω χώμα (ειδικό για ενυδρεία βρήκα, που πουλάει το pet city), να πιάσουν φυτά ή τα φυτά που έχω σήμερα (ανούβια, κάποια λογχοειδή, μια λευκοκέφαλη), μποορούν να φυτευτούν στο ψιλόκκοκο υλικό, αν είναι αυτό το κατάλληλο! Λευκοκεφαλα και ανουμπια , δεν φυτευονται.. Υποστρωμα θα χρειαστεις μονο για μετρια - δυσκολα φυτα
Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.
Χάρης
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02178 seconds with 11 queries