Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 02-06-21, 09:10   #1
Ενυδρειο ΒΟΗΘΕΙΑ
ak3524
Junior Member
Εγγραφή: 28-05-2021
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 25

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
ak3524 Ο χρήστης ak3524 δεν είναι συνδεδεμένος 02-06-21, 09:10
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Καλησπερα. Είμαι καινουργιος στο φορουμ. Εχω ενα ενυδρειο 30 λιτρων περίπου χωρις ψαρια ακομα το φιλτρο εχει στρωσει μαλλον μετα από εναμησι μηνα περιπου ακολουθωντας τις συμβουλες απο το φορουμ σας και με τα τεστ που εχω κανει να ειναι σε νορμαλ τιμες (0 αμμωνια και νιτρωδη και καποια νιτρικα) Είχα μεσα καποια πλαστικα διακοσμητικα τα οποια εχω βγαλει και ενα χαλικι με χρωμα. Το χαλικι το αλλαξα με χαλαζιακη αμμο βγαζοντας το νερο απο το ενυδρειο και τοποθετωντας το σε ενα κουβα μαζι με το φιλτρο στην συνεχεια επλυνα την αμμο και την τοποθετησα στο ενυδρειο και μετα εβαλα ξανα το νερο του ενυδρειου μεσα. Πριν βαλω ψαρια μεσα θα ηθελα να τοποθετησω ενα φυσκο ξυλο και πετρα και πανω τους να δεσω-κολλησω καποια φυτα όπως μος ή ανουμπιες. Οι ερωτησεις μου είναι οι εξης:
1) Με την αλλαγη που εκανα αλλαξε η βιολογια του νερου μου και αν ναι τι πρεπει να κανω απο εδω και περα.
2) αφου βαλω τα φυτα με το ξυλο και την πετρα μπορω να βαλω ψαρια κατευθειαν ή πρεπει να κανω καποια διαδικασια πριν βαλω τα ψαρια.
Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.
Εμφανίσεις: 6907
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01454 seconds with 12 queries