Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 13-01-18, 23:25
GHOST_G7 Ο χρήστης GHOST_G7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-02-2016
Περιοχή: Καματερο
Μηνύματα: 87
Προεπιλογή

Καλησπέρα μετα από καιρό.
Έχει δίκιο ο κύριος με το ψευδώνυμο aquabug και για τα τζάμια που ήθελα να τα κάνω να ανοίγουν προς τα πάνω ότι καλύτερα θα ήταν συρόμενα και για τον καταρακτη ότι είναι πολύ δύσκολο να οδηγήσεις το νερό εκεί που θες από μεγάλο ύψος χωρίς απώλειες....
Τα τζάμια τα έκανα συρόμενα και ο καταρακτης ακυρώθηκε προς το παρόν..
Μπορείτε να μου πείτε κάποια φυτά να βάλω δεξιά και αριστερά που να έχουν τις ρίζες μέσα στο νερό αλλά το σώμα τους απο έξω ;;;;;;
Το κάτω μέρος όπου υπάρχει το νερό φιλτράρετε με ένα fluval 206(μου το έδωσαν από ενυδρείο που λειτουργεί 1 χρόνο) και έχει κρυμμένους 2 θερμοστάτες έναν δεξιά και εναν αριστερά πίσω από τις πέτρες λάβας. Έχω βάλει 4 φυτά τα οποία τα έδεσα με πετονιά πάνω στις πέτρες και σε ένα κομμάτι ξύλου . Η σωλήνα που τραβάει το νερό από το ενυδρείο και το στέλνει στο φίλτρο είναι στην δεξιά μεριά πίσω από την πέτρα λάβας ενώ η επιστροφή την έχω περάσει από την πίσω μεριά και το ρίχνει στην αριστερή μεριά όπου έχω και μια αντλία που με την σειρά της παίρνει το νερό από αριστερά και το πετάει στο κέντρο.Ετσι πιστεύω ότι θα έχω καλύτερη κυκλοφορία του νερού για τα ψαράκια.. Περιμένω στις 20 του μήνα να παραλάβω το σύστημα ψεκασμού ώστε να μπορέσω να φυτέψω και το πάνω μέρος σιγά σιγά. Μετά έχουν σειρά τα φώτα...

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01569 seconds with 11 queries