Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 04-10-17, 07:30
GHOST_G7 Ο χρήστης GHOST_G7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-02-2016
Περιοχή: Καματερο
Μηνύματα: 87
Προεπιλογή

Καλημέρα μπήκα και διάβασα και σε ένα ξένο φόρουμ και γράφουν ότι αν τα βατράχια έχουν κάτι σαν στεριά ώστε να μπορούν να βγούνε περπατώντας δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά έκατσα χτες και κόλλησα τζάμια ώστε να ξεχωρίσω το νερό που θα φιλτράρεται και θα μπει κάποιο ψαράκι από το νερό που θα προέρχεται από την αποστράγγιση. Θα βάλω αυτές τις μπάλες τις καφέ κάτω και από πάνω κάποιο πλαστικό πάτο με τρύπες, από πάνω θα έχει σιτα και μετά κάρβουνο και χώμα. Στο σημείο που θα βάλω τα ψαράκια ή θα βάλω από πάνω κάτι ώστε να μην πέφτουνε τα βατραχακια μου μέσα αλλά να μην φαίνεται και πολύ στο μάτι (σκέφτομαι για κρυσταλιζε δίχτυ τεντωμένο με ξυλάκια από πάνω να φαίνεται σαν ρυάκι σε δάσος). Όσο αφορά το πότισμα έχω βάλει στην οροφή σωλήνες από ποτιστικο φ16 για τεχνίτη βροχή και θέλω να δω αν θα φτάνει και για πότισμα αλλιώς αργότερα θα βάλω το κιτ που έχουν όλοι στο εξωτερικό με 10 μπεκ κατά μήκος.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
-------------------------
Στο μπροστά τμήμα στην Μέση και στα πλάγια θα υπέχει νερό και στα δύο "κουτιά" θα υπάρχει το χώμα. .στα πλάγια θα υπάρχει από ένας θερμοστατης Και αριστερά εξωτερικά θα υπάρχει ένα φίλτρο το οποίο θα είναι κάτω από τα κρασιά με ένα πορτάκι μπροστά να μην φαίνεται. Στην αριστερή μεριά θα υπάρχει μια αντλία η οποία θα στέλνει το νερό πάνω μέσα από την σωλήνα που έχω κρύψει στην γωνία και θα ξεκινάει από την πέτρα λάβας που έχω βάλει στην αριστερή μεριά ένα καταρράκτης, ενώ δεξιά θα υπάρχει άλλη μια αντλία η οποία θα ανεβάζει το νερό στο σύστημα "βροχής"

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GHOST_G7 : 04-10-17 στις 07:30 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01557 seconds with 11 queries