Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 12-03-12, 00:21
Το avatar του χρήστη \/ag
\/ag Ο χρήστης \/ag δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-02-2011
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 850
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kill_bill Εμφάνιση μηνυμάτων
με τρωει πολυ καιρο τωρα να στησω ενα nano με 2-3 ocellatus μεσα,
θα ειναι αρκετα 60 λιτρα ή θα πρεπει να προσανατολιζομαι σε multifasciatus?Τι μήκος έχει το ενυδρείο;60εκ να φανταστώ;Πιστεύω οτι δεν θα έχεις προβλήματα..για τι αριθμό και μέγεθος ψαριών μιλάμε;

Αμμος θα μπει μαλλον χαλαζιακη γιατι θελω ομοιογενεια και συγκεκριμενο χρωματισμο, οπως και μη ασβεστολιθικες πετρες. Και το pH και τις σκληρότητες πως θα τις ανεβάζεις;Με buffer;
Τι κοκκομετρια να κοιταξω για την αμμο? Αρκετά λεπτή..όχι πούδρα όμως!
Υψος αμμου 5-6εκ ειναι οκ?Μια χαρά..και παραπάνω να βάλεις πρόβλημα δεν θα έχεις!

Απο φωτισμο θα ειμαι καλα με 11w ή να κοιταξω για τα διπλα βατ? Και 1Watt να βάλεις τα ζωντανά δεν έχουν πρόβλημα Δεν έχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις σε φωτισμό οι αφρικάνες και αρέσκονται στον χαμηλό

Για φιλτρανση σκεφτομαι να βαλω εξωτερικο, ειτε nano (βλεπε dennerle/eheim aquacompact 60), ειτε κανα eheim 2211/2213.Εγώ σου προτείνω ένα τέτοιο αν σε παίρνει λόγω του οτι είναι κρεμαστό http://www.petcumulus.gr/index.asp?p...oduct&pid=1443 ..αλλιώς από 2213 και πάνω...

Να πω πως ποτε δεν επαψε να με τρωει το σαρακι του ενυδρειου, παρα τα σχεδον 3 χρονια αποχης απο το χομπυ Καλή αρχή..


Ήταν η δημοσίευση μου με αριθμό : Μηνύματα: 666...Ελπίζω να μην μας βγει σε κακό...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01509 seconds with 11 queries