Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 21-10-14, 08:29
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: Άνω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROS_AFRICANOS
Όταν ξεκίνησα να γράφω το δικό μου post Θοδωρή δεν είχες γράψει το #5 και λόγω έκτασης το δικό μου καθυστέρησε ν’ ανέβει. Όχι φίλοι μου δεν είμαι κουτοπόνηρος,ούτε θέλω να προωθήσω την αγγελία μου,εσείς είστε οι ίδιοι που με κατακρίνατε και την προηγούμενη φορά και ειλικρινά θα χαιρόμουν πάρα πολύ να μπορούσα μαζί σας και παρουσία όσων ήθελαν να τεστάραμε όλες αυτές τις άμμους από πολλές πλευρές.Γνησιότητα,καταλληλότητα,ποιότητα,επικινδυ νότητα. Αυτή που δείχνεις Γιώργο έχει καλή εικόνα στη φωτογραφία σε σχέση με άλλες που έχω δει αλλά πόσα πλυσίματα χρειάστηκε; Γίνεται λάσπη ή στουμπώνει ή μήπως δημιουργεί λόγω της κοκκομετρίας του στρώμα χαμηλότερα από την επιφάνεια του βυθού από τροφή που δεν καταναλώθηκε και απόβλητα των ψαριών όπως το χαλίκι ασχέτως της κοκκομετρίας του; Κάνεις λάθος φίλε μου δεν χρειάζονται όλες οι άμμοι πλύσιμο,κι αν θέλεις να ρωτήσεις και κάποιον άλλο μην τυχόν σου πω ψέματα ρώτα το ’’στελιος προεδρου’’ που έβαλε Carat 6 στα ενυδρεία του αν την έπλυνε κιαν του θόλωσε το νερό.Εγώ που έχω θέμα με την καθαριότητα και την έπλυνα κάνοντας δύο χέρια πλύσιμο έπλυνα 15 5κιλα σε ένα τέταρτο (ανά 2’ έπλενα 10 κιλά σ’ ένα κουβά! ). Επειδή το ενυδρείο δεν είναι για μια φορά,επειδή αξία έχει ’οχι μόνο η ποιότητα αλλά και ο κόπος και η ποσότητα του νερού που θα καταναλωθεί και δεν είναι αμελητέα κοίταξε τη διαφορά των 2 προαναφερθέντων ποιοτήτων.
Τωρα να βαζεις την αγγελια σου και να αναφερεις οτι δεν εχεις σκοπο να την προωθησεις, εμενα μου φαινεται καπως. Μαλιστα, δεν ειναι η πρωτη φορα...αλλα ελπιζω να ειναι η τελευταια. Ουτε εχω κατι μαζι σου, ουτε προκειται να εχω. Απλα τετοιες κινησεις δε συμβαδιζουν με τη νοοτροπια του φορουμ και θα ηθελα να μην ξαναγινει.

Μπορουσες απλα να πεις τη γνωμη σου για την carat 6, χωρις να αναφερεις τιποτα αλλο. Ειναι σαν γραφω σε ενα θεμα ενος μελους που θελει να βαλει γαριδες στο ενυδρειο του, οτι ειναι καλυτερα να βαλει red cherries και με την ευκαιρια, τις πουλαω τοσο (δεν πουλαω πλεον-μην παρεξηγηθω).

Οποιαδηποτε προταση συναλλαγης θελει να κανει καποιος, μπορει να την κανει με πμ ομορφα και ωραια, αρκει να μην γινει ενοχλητικος στο αλλο μελος.

Στα υπολοιπα τωρα -κλεινοντας την παρενθεση της ασχετης παρεμβασης στο θεμα του ανθρωπου- θα ηθελα να αναφερω οτι μπορουμε να βρουμε με λιγο ψαξιμο και συγκεντρωση εμπειριων απο αλλους χομπιστες καλης ποιοτητας αμμο, η οποια δεν ειναι αναγκη να την πληρωσουμε για χρυσαφι. Και οι φθηνοτερες, μια χαρα κανουν τη δουλεια τους, εστω και αν θελουν ενα χερακι πλυσιμο ακομα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01935 seconds with 11 queries