Θέμα: oodinium
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 31-05-11, 12:24
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

τα νεα ειναι μαλλον καλα...εως πολυ καλα...απλα ειμαι ακομη συγκρατημενος.
μετα τους θανατους που ειχα μεχρι και 1-2 μερες μετα την προσθηκη χαλκου....η θεραπεια πρεπει να στεφθηκε με επιτυχια καθως οχι μονο δεν ειχα αλλο θανατο....αλλα και τα blue tang που μονο αν το εβλεπες καταλαβαινες ποσο χαλια ηταν (ειχε γινει white tang απο τις κυστεις, κρυβοταν επι 15 μερες και με ταχυπνοια) ειναι τωρα οπως ηταν πριν την ασθενεια.
κανα 2 που το ειδαν δε το πιστευαν οτι αυτο το ψαρι συγκεκριμενα θα τα καταφερνε. και το λεω γιαυτο καθως ηταν το πρωτο που αρρωστησε και ειχε τα πιο βαρια συμπτωματα.
21 μερες κρατησα το χαλκο...κανενα ψαρι δεν εχει κυστεις πλεον...και εδω και 2 μερες ειμαι σε φαση απομακρυνσης του χαλκου.
οπως ειπα ειμαι συγκρατημενος καθως ξερω και τη ζημια που μπορει να κανει ο ιδιος ο χαλκος...
εχασα συνολο 10 ψαρια....αλλα καταφερα με το χαλκο να σωσω 16.
αν δεν ειχα χασει χρονο με τα αλλα φαρμακα ισως και αλλα ψαρια να ειχαν σωθει....αρκετα παρεξηγημενος ο χαλκος τελικα και το λεω εχοντας γνωση και των κακων που κανει...
εχω βγαλει αρκετα συμπερασματα για συγκεκριμενα σκευασματα...για τη βιολογια....και μολις βρω χρονο θα γραψω κατι πιο περιεκτικο.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 31-05-11 στις 13:06
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01421 seconds with 11 queries