Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 07-12-12, 08:57
annamaria Ο χρήστης annamaria δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-12-2012
Περιοχή: kallithea
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leandros69 Εμφάνιση μηνυμάτων
ειναι μηπως σαν αυτα; http://www.seriouslyfish.com/species/danio-rerio/


καλημέρα σε όλους!!ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις.
Νazgul,το ενυδρείο λειτουργούσε περίπου 1 χρόνο με τα ήδη υπάρχοντα ψαράκια.(leandros69)τα 4 ανώνυμα που ελεγα πιο πάνω,είναι αυτά που μου έστειλες, αλλα σε ασημένιο χρώμα,τα 2ειναι dalmatiner Molly και τα αλλα 2 xiphophorus maculatus,μετα απο ατελείωτες ώρες ψαξίματος!!!!!τουλάχιστον έμαθα τα ονόματα των καινούργιων φίλων.
το τι διάβασμα εχω ρίξει στο φορουμ σας δεν λέγεται!!!!!!!

παιδιά, δεν εχει να κάνει ο πανικός με απαισιοδοξία αλλα με την υπευθυνότητα του να παρέχω σωστή φροντίδα στους "τοσοδούλιδες"!
1.σήμερα θα παω να αγοράσω τα τέστ που μου προτείνατε.υπάρχει καποια συγκεκριμένη μάρκα που πρέπει να προτιμήσω?φαντάζομαι να εχουν οδηγίες:
2.μπόλι δεν νομίζω οτι εχει μπει ξανά στο ενυδρείο.τελικά το μπόλι ειναι νερό απο αλλο "καθαρό"ενυδρείο??(αν καταλαβα καλά απο τόσο διάβασμα..)και τελικά πρεπει να χρησιμοποιήσω???
3.στην αλλαγή του νερού 1/3 πόσο αντιχλώριο πρέπει να βάζω?
4.μου λέτε να αφαιρέσω τα πλαστικά φυτά αλλα το ενα απο τα πακιστανάκια εχει επιλέξει τον μικρό θαμνο για φωλιά,πρεπει να τον αντικαταστήσω με κάτι αλλο?
5.παρατηρώ οτι τα 2 molly +xiphophorus επιπλέουν πιο πολύ στην επιφάνεια του νερού,φυσιολογικό??
6.σας παρακαλώ,χρειάζομαι βήματα....δηλαδή...
τι πρεπει να κάνω αρχικα(περα απο τις αλλαγες του νερού,που το καταλαβα και την απομακρυνση των πλαστικών)μετά??????
ΣΥΓΝΩΜΗ!!!!!!για τις ίσως "ανόητες"ερωτησεις και τον αριθμό τους αλλα πραγματικά δεν εχω ιδέα και τα λυπάμαι τα τοσοδούλικα!!!ασε που τα εχω 5-6 μέρες και εχω πάθει "πλακα"σε σημείο εμμονής!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01459 seconds with 11 queries