Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 20-07-18, 12:58
nikoklis Ο χρήστης nikoklis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 29-06-2018
Περιοχή: ATTIKH
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, το φίλτρο στρώθηκε με μπόλι, θα επανέλθω με μετρήσεις και φωτογραφίες.

Φως έβαλα ένα φωτιστικό γραφείου προσωρινά με led λαπτήρα το ανάβω 8 ώρες καθημερινά. 9W, CRI=80, 2700K, 806 Lumen φαίνεται να έχει αποτέλεσμα, καλύπτει οριακά όλη την επιφάνεια, αλλά το κερατόφυλλο σε σημεία είναι καταπράσινο και σε άλλα διαλύεται.

Λίπασμα βάζω 6 ml την εβδομάδα tropica spesialized. To egeria densa αναπτύσεται καλά το ίδιο και java moss , πολλές απώλειες έχω στο salvinia auriculata γιατί μου σαπίζουν τα φύλλα. Χαλικάκι έβαλα 1-2mm τύπου χαλαζιακό γηινές αποχρώσεις από ενυδρειακό κατάστημα που δεν επηρέασε ευτυχώς το ph/kh, αλλά ήθελε πολύ πλύσιμο.



Θα ήθελα την γνώμη σας όσον αφορά το φίλτρο. Που είναι το μαμά techatlantis tc-200, είναι μικρό και το βιολογικό υλικό( siporax)που χωράει μου φαίνεται λίγο, περίπου όσο 1-1,5 φλυτζάνι ελληνικού καφέ. Για μηχανικό έχει ένα κομμάτι μπλε σφουγγάρι. Ο μονομάχος έχει μεγαλώσει πάντως από την ημέρα που τον πήραμε και φαίνεται να περνάει καλά.

Δεν προλαβαίνω να μπαίνω συχνά αλλά ευχαριστώ για την ανταπόκριση.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01292 seconds with 11 queries