Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 23-07-09, 10:13
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Synthercat Εμφάνιση μηνυμάτων
Λίγο κουλό μου ακούγετε αλλα δεν ξέρω...

http://new.e-go.gr/tech/article.asp?...195572&subid=2
Αν υποθέσεις ότι:
1. Το περιεχόμενο μερικών τεχνητών λιμνών μπορεί να κοστίζει πολύ παραπάνω από 100,000 δολλάρια (μιλάω το πολύ για καμιά 10ριά ΚΟΙ από συλλεκτικές πικιλίες πρωταθλητών ψαριών),

2. Την ευκολία που κάποιος μπορεί να τα προσεγγίσει (λόγω της φιλικότητάς τους),

3. Την λεπτομερή αποτύπωση των χρωματισμών από μια δορυφορική φωτογραφία, λόγω του πολύ μεγάλου μεγέθους τους,

4. Τους τρελλαμένους συλλέκτες ανα το παγκόσμιο που ίσως κάποιους δεν θα τους καιγόταν καρφί μια εντυπωσιακή, μοναδική στο είδος της πρόσθεση ενός ΚΟΙ στην προσωπική τους λίμνη,

Όχι, δε μου φαίνεται καθόλου κουλό το θέμα. Εξάλλου δεν είναι και η πρώτη φορά που συμβαίνει, αλλά σίγουρα όχι με αυτόν τον ομολογουμένως προτότυπο τρόπο.

Κάτι που θα ήθελα να πω εδώ, είναι ότι στα διεθνή φόρουμ περι ΚΟΙ και τεχνητών λιμνών ΔΕΝ θα δείτε σχεδόν καθόλου περιζήτητες ή συλλεκτικές πικιλίες. Είναι φανερό, ότι οι ιδιοκτήτες τέτοιων λιμνών και ψαριών δεν τα βγάζουν όλα στη φόρα για ευνόητους λόγους. Όπως και να το κάνουμε όμως σήμερα, η τεχνολογία έτρεξε για ακόμα μια φορά πιο μπροστά... προς κάλυψη των χρυσοχέριδων.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01465 seconds with 11 queries