Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 15-12-11, 12:16
STELIOS1983 Ο χρήστης STELIOS1983 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-12-2011
Περιοχή: ATTIKH
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή

καμια αλλη πατεντα του εχει κανει κανεις ξερει καποιος κατι?δεν εχω τωρα τα χρηματα να αλλαζω παλι σκιμμερ αλλα δεν μπορω και τα νιτρικα οι κλοουν μου σταματησαν να ζευγαρωνουν και βγαζω αλγες(ΤΡΙΧΟΔΕΙΗ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΕΚΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΠΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΤΖΑΜΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΠΙΟ ΣΥΧΝΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ) το ενυδρειο δεν εχει την ιδια διαυγεια με πριν και τρωω τα λεφτα μου στο να βαζω περισσοτερο ανθρακα και να κανω πιο συχνες αλαγες για να συγκρατω να τα NO3 και να μην πεταω αλγες,η αληθεια ειναι πωσ εχω ανεβασμενο στοκ αλλα με το προυγουμενο σκιμμερ δεν ειχα προβλημα,εκτοσ απο το οτι το καθαριζα πολυ συχνα

αντε οποιοσ πατεντιαρης εχει να προτεινει κατι αλλο εχει δοκιαμσει κατι ας το πει μηπως και με σωσει τουλαχιστον προσωρινα
-------------------------
εγω το βγαζω στο σφυρι τελικα
http://www.aquatek.gr/vb/showthread....712#post636712

αν καποιος φιλος το θελει και εχει να ανταλλαξουμε τοτε ας με βοηθησει

ανταλλασεται με(και βρισκουμε την οποια χρηματικη διαφορα)με σκιμμερ καποιας αλλης εταιριας aquamedic,deltec εξωτερικο ομως γιατι θελω να το τροφοδοτω με νερο απο τον σωληνα υπερχειλησης του ενυδρειου ωστε να περναω απο μεσα του ολο το επιαφενιακο φιλμ του ενυδρειου και επιπλεον δεν εχω αρκετο χωρο στο σαμπ για εσωτερικο επειδη θα βαλω αλγες και επιλεον βραχο(οσο περισοοτερος τοσο το καλυτερο για να υπερδυναμωσω την βιολογια μου και να παραγω πολλα κοπηποδα) και δεν θελω να μου ζεστενει και η ανλτια του σκιμμερ το νερο(στα εσωτερικα ειναι βυθημσενη μεσα στο νερο του σαμπ και δεν το θελω αυτο γιατι μεταφερει φερμοτητα στο νερο του ενυδρειου)
μονο που το σκιμμερ να ειναι για ενυδρειο απο 1500 λιτρα και πανω γιατι εχω αρκετα ψαρακια και θελω ενα μεγαλο και καλο σκιμμερ

ευχαριστω πολυ Στελιος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη STELIOS1983 : 15-12-11 στις 12:16 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01552 seconds with 11 queries