Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 18-08-12, 22:52
Το avatar του χρήστη Kotsos
Kotsos Ο χρήστης Kotsos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-09-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.837
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
πρωτη φορα βλεπω αυτο το ψαρι. ενδιαφερον!
Θα το βρείς στην άμμο, δεν έχει παντού όμως.. Παπαγάλο το λένε..
Στην τορώνη αν έχεις πάει έχει αρκετά..

ηθελα να σε ρωτησω Κωστα, καταφερες να κρατησεις τα τριπτερυγια??
σε μενα αν και ετρωγαν bloodworms και κατεψυγμενη γαριδα, δεν καταφεραν να επιβιωσουν. το ιδιο και σε 2 ενυδρεια συγχομπιστων. υποθεσαμε οτι κατι πολυ ζωτικο (προφανως διατροφικα) τους λειπει.
Αν εχεις καταφερει να κρατησεις για μεγαλο διαστημα....θα χαιρομουν να διαβασω περιγραφη του ενυδρειου σου και της ρουτινας που ακολουθεις.
Το είχα πριν κάποια χρόνια, το είχα σίγουρα για τετράμηνο, ίσως και παραπάνω δεν θυμάμαι.. Το συγκεκριμένο ενυδρείο όμως είχε τραγική κατάληξη (έπεσε ο γενικός ενώ έλειπα, και τα έχασα όλα) οπότε δεν ξέρω αν θα εμφάνιζε κάποιο πρόβλημα στην συνέχεια..
Ήταν 80 λίτρα, είχα αυτο, μια μαυρη σαλιάρα που δεν την έχω ξαναβρει απο τότε, και 2 σπαράκια.. τάιζα γαρίδα κατεψυγμένη..
έπιασα και ένα φέτος, αλλα το έχασα στην μεταφορά για ανεξήγητους λόγους (ούτε θερμοκρασία ανέβασε μέχρι να φτάσω, και είχα και 2 σαλιάρες μαζί που έφτασαν μια χαρά)..
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από snakepanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ολα τα ψαρια τα ειδα στης διακοπες που εκανα ,,και ειναι πανεμορφα,αλλα ρε παιδια δρακενες δεν ,,,,
Και το ψαρι που ανεβασε ο Κωστας υπαρχη και στα δικα μας νερα ? Χαλκιδηκη ας πουμε ,βουταω καθε καλοκαιρι αλλα τετοιο ψαρι δεν ειδα ποτε.
είδες hepatus ρε πάνο?? (το πρώτο) ολο το καλοκαίρι ψάχνω και δεν έχω βρεί πουθενά.. έχω γυρίσει όλη την χαλκιδική
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kotsos : 18-08-12 στις 22:52 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01542 seconds with 11 queries