Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 29-09-12, 20:13
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή

το ενυδρειο ειναι 100μηκος Χ 40πλατος Χ 55υψος στα 210 λιτρα.
το κομματι θα βγει στο περιπου 100Χ48 γιατι ειναι και καπακι φορετο πεφτει καπου στα 3 με 4 εκατοστα ειναι και ο αραγωνιτης καπου στα 3 με 4 εκατ .
Ειναι δυο τα ενυδρεια που θελω να φτιαξω και δεν κουνιονται καθολου , η βαση εχει για ποδια λαστιχα τα οποια δεν γλυστρανε ,υπαρχει και sump στην βαση 80 λιτρα, ασε που αν κουνηθει μπορει να γκρεμιστει το στήσιμο του βραχου υπαρχουν και κοραλια στημενα , φασαρια τεραστια δηλαδη !!!!!

Δεν θελω να παω σε χαρτονι παλι μην μου κανει κοιλια , ομοιος σκεφτομαι και το Plexiglass μπορει να κανει κοιλια ενω το γυαλι αδυνατον !!!

Δεν νομίζω να μου σπασει κατα το κολημα δεν θα το πιεσω , θα εχω βαλει περιμετρικα στο πισω τζαμι του ενυδρειου μια γραμμή σιλικονη θα το ακουμπισω μετα χαρτοταινια να στέκεται και τελος .

Απλα η απορια μου ειναι μην εχει προβλημα το πισω τζαμι ... αλλα τι να εχει δηλαδη ?
Και 4 χιλ τζαμι να βαλω παλι δεν θα εχω προβλημα πιστευω.

Δεν μου ειναι δυσκολο σαν κατασκευη και επεισης ειναι οικονομικο , σιλικονη εχω το τζαμι καπου στο 8ευρω και ενα ρολο αυτοκολιτο γαλαζιο η μπλε οτι ειναι καλυτερο ( εχουν και τα S/M με 2,5 ευρω το ρολο και ειναι 2 μετρα Χ 50 )
__________________
άραγε τα ψάρια πίνουν νερό ???
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01695 seconds with 11 queries