Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 25-06-08, 17:43
epistimon Ο χρήστης epistimon δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-12-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Αφου συγκεντρωσα διαφορες αποψεις, ωρα να αποκαλυψω το λογω που εκανα αυτο το ερωτημα. Στο ενυδρειο μου εχω εδω και 4 χρονια ενα Black Shark (οικογενεια Labeo - οχι με κοκκινα πτερυγια, ειναι ολομαυρο). Ειναι μολις 18εκ. Προχθες πηγα σε γνωστο μαγαζι ενυδρειων στη Δαφνη για να προσθεσω στο εμψυχο δυναμικο του ενυδρειου μου καποια νεα μελη. Δεν ειχα καν στο μυαλο μου το BOTIA (clown). Το ειχα για ψαρι σχετικα ευαισθητο στην εντονη κινηση κτλ... Επισης γνωριζα πως ειναι βυθοψαρο. Συζητώντας τη συνθεση του ενυδρειου μου με τον υπαλληλο και αναφεροντας την παρουσία του Black Shark, αλλα και τις υψυλες θερμοκρασίες λόγω καλοκαιριού, μου προτεινε ανεπιφύλακτα να βάλω ενα botia clown μολις 5cm. Παρα τις αντιρρήσεις μου για τους πιο πάνω λόγους, με διαβεβαίωσαν για τη συμβατότητα των εν λόγω ψαριών. Άλλωστε είναι κατάστημα που ειδικεύεται στα ενυδρεία και είμαι πελάτης αρκετά χρόνια. Δυστυχως όμως οι αμφιβολίες μου επιβεβαιώθηκαν με τον χειροτερο και πιο αμεσο τρόπο... Την επομενη ημερα, αναζητώντας το Clown, δεν υπηρχε πουθενά μεσα στο ενυδρείο. Είμαι πεποισμένος ότι έπεσε θύμα της γνωστης και ύπουλης επιθετικότητας του γίγαντα Black Shark.
Τη γνώμη σας ειδήμωνες!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01327 seconds with 11 queries