Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #34  
Παλιά 31-03-17, 08:37
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

η οποια ευθυνη,βαραινει τον πελατη που ξερει τι θελει,τι αγοραζει,γιατι το αγοραζει,τι αναγκες εχει αυτο που αγοραζει και τι μπορει να κανει αυτο που θα αγορασει.
δυστυχως, ο πελατης ειναι πελατης ειτε προκειται να αγορασει ζωα ειτε τηλεοραση.

η λογικη του ειναι "θελω αυτο,θα παω εκει να το παρω και θα μου δωσουν πληροφοριες στο μαγαζι".

εχεις δει πολλους πελατες που ξερουν τι θελουν?
γιατι εγω δεν εχω δει.
ο αλλος μου εφερε αστυνομια οταν δουλευα στο σερβις του σατουρν,γιατι ο ηλεκτρονικος κουνουποδιωχτης που αγορασε,"δεν εδιωχνε τα κουνουπια,αλλα τα μαζευε και ειχαν φαει την κορη του"...

οσον αφορα την παιδεια, ισως ειναι καραμελα οπως λεει ο νικος,αλλα ισχυει. τουλαχιστον οσον αφορα τη σχεση που εχει καποιος με τα ζωα και πως τα αντιλαμβανεται.

αν τα αντιλαμβανεται ως αντικειμενα-ειδικα τα ψαρια-τοτε θα δεις αυτα που βλεπεις να γραφονται εδω.οι περισσοτεροι ομως τετοια σχεση εχουν με τα ζωα.

οποτε αν στο μαγαζι που θα παει καποιος του πουν βλακειες,βλακειες θα κανει.
ο πελατης δεν ειναι μονο ανθρωπος,ειναι νοητικη κατασταση και ψυχολογια.
πολυ λιγοι ειναι αυτοι που ξερουν τι θελουν και πολυ λιγοτεροι αυτοι που σεβονται το ζωντανο που θα πανε να αγορασουν.
οταν παει ενα δωδεκαχρονο σε πρακτορειο οπαπ και παιζει,δεν φταιει ο πιτσιρικας,φταιει ο πρακτορας που το επιτρεπει.
γιατι εκει ισχυει η ευθυνη του πρακτορα και στο πετσοπ δεν ισχυει?
και οι δυο πελατες εχουν αγνοια του τι κανουν.
ο ενας θελει να "κερδισει" και ο αλλος θελει "ενυδρειο" η "ψαρι" ετσι γενικα.
απλα γιατι του "αρεσει".
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01528 seconds with 11 queries