Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 09-10-11, 13:48
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostasbat Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ προς το παρόν τα βλέπω κ συγκατοικούν μια χαρα όλα
αυτη ειναι η και η δημοφιλεστερη απαντηση..μεχρι να αρχισουν να ανοιγουν θεμα..."προβλημα εδω..προβλημα εκει ..προβλημα παραπερα"...
..όσο για τον μονοδακτυλο που γινεται τερας εχω ενα 200αρι ενυδρειο που θα μπορουσε να τον φιλοξενησει και απο οτι ξερω ειναι ψαρι που ζει κ σε θαλασσα αλλα κ σε ποταμια σε αναπαραγωγικη περιοδο αλλα κ κατα την (παιδικη) του ηλικια..
οπως το λες.. σε γλυκο αρχικα..υφαλμυρο μετα..και καταληγει στη θαλασσα...αρα δε μπορεις να του παρεχεις αυτο που θελει χωρις να καταδικασεις αλλα ψαρια..εκτος αν τον βαλεις απο τωρα στο 200αρι και αναλογα με το μεγεθος προσαρμοσεις αλατοτητα..
Επισης δεν εχω δει οτι το labadichromis ειναι υφαλμηρου...εισαι ο πρωτος που το λεει..
δεν ειπα οτι ειναι τα λαμπιντο υφαλμυρου...το "οπως επισης" πηγαινε στο "βγαζεις" και οχι στο υφαλμυρο.
Αλλα το θέμα μου ειναι τα τιγρακια γιατι δε κολυμπαγαν απλα πιο γρηγορα αλλα αναποδα με το κεφαλι κατω για ωρες..
τελος παντων εφοσον το θεμα σου δεν ειναι λαμπιντο, firemouth και μονοδακτυλος σε 50λιτρα...αλλα τα τιγρακια που κολυμπουν με το κεφαλι κατω...παω πασο και καλη συνεχεια.

υ.γ. ουτε ειρωνικη διαθεση εχω ουτε αυτη του πολυξερου....απλα οταν ενας αρχαριος κανει καποια τραγικα λαθη...σαφως και δικαιολογειται απο την αγνοια....αλλα οταν καποιοι με λιγο μεγαλυτερη πειρα πανε να τον συμβουλεψουν...καλο ειναι να ψαξει "γιατι μου ειπαν αυτη τη συμβουλη?? ας διαβασω για τα λαμπιντο, τα firemouth και τους μονοδακτυλους" και αν αυτα που μαθεις ερχονται σε αντιθεση με οσα σου λενε...τοτε πες τους "εγω ολα τα βλεπω μια χαρα".
μια συμβουλη πιανει τοπο οταν αυτος που τη δινει..ξερει τι λεει...αλλα και αυτος που τη δεχεται ...ακουει και προβληματιζεται. διαφορετικα μιλαμε ασκοπα...
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 09-10-11 στις 14:42
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01719 seconds with 11 queries