Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 27-08-09, 14:02
Το avatar του χρήστη panos1972
panos1972 Ο χρήστης panos1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Περαία, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.043
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lion Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν το συζητάμε.... πάντα στην βόλτα με τα απαραίτητα για το καθάρισμα των "ναρκών"

Δεν είναι ο πρώτος μου σκύλος, αλλά τώρα μέσω internet έχω τεράστια πηγή πληροφοριών-συμβουλών (όπως και με τα ψαράκια). Και βλέπω ότι πολλά πράγματα είχα κάνει λάθος στο παρελθόν.....

Πέρα της πλάκας, βαρύνει κι εμάς η ευθύνη να μη προκαλούμε με τη συμπεριφορά μας. Είμαστε βλέπεις αυταπαγγέλτως κατηγορούμενοι για φασαρία, μόλυνση, κακοποίηση ζώου που το υποχρεώνουμε να ζει στο διαμέρισμα, εν δυνάμει πρόκληση επικίνδυνων σωματικών βλαβών, μισανθρωπία (επειδή υιοθετούμε ζώα αντί για παιδιά που έχουν ανάγκη) και πολλά πολλά άλλα.... Οπότε προσπαθούμε να μη δίνουμε αρνητικό τουλάχιστον στόχο. lion δεν τα λέω σε σένα, μάλλον μονολογώ . Έ ρε γέλια πρίν από καμιά 20αριά χρόνια όταν από μόνος μου έπαιρνα στη βόλτα με το σκύλο σακουλίτσα για να μαζέψω τις ακαθαρσίες. Πως κοιτούσαν οι γύρω.... Και τι σοκ έπαθα όταν έμαθα ότι αυτό ήταν αυτονόητο σε άλλες χώρες.... Όπως ήταν και αυτονόητο το να ζούν και τα κατοικίδια σα μέλη της οικογένειας!

Μάλλον όμως το τράβηξα πολύ για το είδος του forum!

Δε φταίω εγώ! Ο Raven φταίει! Με τα "χαζά" που γράφει

http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=33792

θυμήθηκα τα παλία και μελαγχόλησα....


Να περάσετε με το σκύλο σου πολλές χαρούμενες στιγμές....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02032 seconds with 11 queries