Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #148  
Παλιά 14-07-17, 14:58
Το avatar του χρήστη aliens-
aliens- Ο χρήστης aliens- δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-04-2011
Περιοχή: Αθηνα - Βρηλισσια
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια.
Τα 2 μεγάλα θυλικά είναι τίγκα στο αυγό. Ιδικά όταν σηκωθούν όρθια να φάνε είναι αρκετά εντυπωσιακά. Δεν έχουν μέρος να αφήσουν τα αυγά τους. Σκέφτομαι να φτιάξω τπτ πατσαβούρες για να αφήσουν τα αυγά και να ξεφουσκώσουν λίγο. Το σωστό είναι να μετατρέψω την καραντίνα μου και σε γεννίστρα. Ένα δοχείο για όλες τις δουλειές. Έτσι θα τα καταφέρουν μπόλικα μωρά. Είναι κάτι που το σκέφτομαι για του χρόνου.

Αρτεμισία, καλά κάνεις και το αναφέρεις!!! Είμαι άσχετος από αρρώστιες. Στο ίντερνετ βρήκα για το πρωτόζωο Ηexamita και για την Υδρωπικία (Dropsy). Αναφέρεσαι σε κάτι άλλο για να το ψάξω? Τις τελευταίες μέρες κάθομαι και τα παρατηρώ. Εμφανισιακά δεν δείχνουν κάτι περίεργο (λέπια, μάτια κτλ). Δεν είδα κάποιο υποκινητικό ή απρόθυμο να φάει. Οι μετρήσεις είμαι μαι χαρά. Δυστυχώς δεν μπορώ να δω από ποιο από όλα τα ΚΟΙ βγαίνουν τα άσπρα/διάφανα περιττώματα. Ίσως φταίει η αρκετή πρωτεΐνη που τρώνε τώρα και να μην έτυχε να φάνε από την σπιρουλίνης. Μιας που το ανέφερες όμως θα το έχω στο μυαλό μου και από εβδομάδα θα τους φτιάξω κάτι μεζέδες με κύριο συστατικό τον αρακά.

Βάζω και κάποιες φωτογραφίες από διαφορετική οπτική γωνία. Τα φύλλα από το φυτό στον καταρράκτη είναι πλέον κάτω από 10 Η typhia πρώτη φορά μεγαλώνει τόσο πολύ!!!





Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  20170711_181034.jpg
Εμφανίσεις:  831
Μέγεθος:  52,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  20170711_181047.jpg
Εμφανίσεις:  829
Μέγεθος:  92,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  20170711_181123.jpg
Εμφανίσεις:  841
Μέγεθος:  91,0 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01882 seconds with 12 queries