Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 18-01-12, 14:29
Το avatar του χρήστη zak
zak Ο χρήστης zak δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-02-2006
Περιοχή: Ηράκλειο, Κρήτης
Μηνύματα: 275
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην zak Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην zak Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην zak Send a message via Skype™ to zak
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nektamen Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα φιλε μου, κατα την γνωμη μου ξεχνα τελειως την πολυεστερικη κατασκευη εαν δεν εχεις ξαναπιαστει με κατι τετιο γιατι μπλεκεις με σκληρηντες ποσοτητες δοσολογιες και αυτο το κολοΥλικο κολαει παντου και γινεσε πισα και πουπουλα ενα πραμα στην κυριολεξια .
+1 με τον φιλο Vag
Το πιο συνετο θα ηταν να βαλεις αφρο πολυουρεθανης η φελιζολ και να τα σκαλισεις οπος τα θες , μετα παει τσιμεντο αν θες για να το βαψεις κιολα με νερομπογια η λεπτοκκοκη αμμο σε οπιο χρωματισμο σου αρεσει και στο τελος το κερασακι ειναι η εποξικη ριτηνη απο την neotex
Yg Κιτα στο Diy , "θα ηθελα βοηθεια" λει απο Varadero για να δεις μια φοτο που εχω βαλει εκει μεσα με μια κατασκευη απο αφρο
Δεν θέλω να βάλω τσιμέντο.. διαβάζω ένα σωρό αρνητικά ποστ λόγο αστοχίας υλικών και ειναι ενα ρίσκο που δεν θέλω να πάρω.
Από την άλλη θέλω να φτιάξω μια κατασκευή όσο πιο ανθεκτική στο χρόνο μπορώ.

Δεν μπορώ να το πετύχω αυτό με πολλές στρώσεις χρωματισμένης ρητίνης????
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από \/ag Εμφάνιση μηνυμάτων
Γίνεται το ίδιο και με αφρό πολυουρεθάνης..

Η ρητίνη είναι ένα διαφανές υλικό σαν κόλλα που όταν στεγνώσει γίνεται ''πέτρα''..κάνει 2 ημέρες να στεγνώσει και μία βδομάδα για να είναι έτοιμο για χρήση!

Οπότε πρώτα φτιάχνεις το σχέδιο σου,σκαλίζεις για λεπτομέρειες,μετά κολλάς με σιλικόνη οποιαδήποτε άμμο ή χαλίκι στο χρώμα που θες να είναι η κατασκευή σου και τέλος περνάς από πάνω την ρητίνη..

Η ρητίνη αυτή νομίζω υπάρχει μόνο στον αντιπρόσωπο μίας εταιρίας που είναι στο κέντρο της Αθήνας,κοντά στον Σταθμό Λαρίσης!

Για την άμμο μην αγχώνεσαι..μπορείς να βάλεις οτιδήποτε,ακόμα και χώμα!Απλά βρες το χρώμα που σου κάνει!!Έτσι και αλλιώς δεν θα έρχεται σε επαφή με το νερό αφού θα το καλύπτει η ρητίνη...
Ίσως είναι το καλύτερο σχέδιο που έχω διαβάσει μέχρι τώρα!!!!!
Ακούγετε ίσως το πιο απλό και πιο safe!!!!!!!

Έχεις κανείς καμια ένσταση ή πρόταση πριν αρχίσω (επιτέλους) το σχεδιασμό (ειλικρινά.. δεν κρατιέμαι....)
__________________

μη ρωτάς αν δε θέλεις να ξέρεις.....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zak : 18-01-12 στις 14:29 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01633 seconds with 11 queries