Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 04-02-21, 09:57
Το avatar του χρήστη aliens-
aliens- Ο χρήστης aliens- δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-04-2011
Περιοχή: Αθηνα - Βρηλισσια
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Καλώς ήρθες στην ομάδα των ΚΟΙ

Αν κατάλαβα καλά θα φτιάξεις για μια λίμνη γύρω στα 5 κυβικά. Μια χαρά για ΚΟΙ. Εγώ θα κοίταζα για μια αντλία που να γυρνάει το νερό σου 2 φορές την ώρα, δηλαδή 10,000 λτ/ω και μια αεραντλία 50-70λτ/λεπτό. Φαντάζομαι θα βάλεις στην λίμνη σου liner. Ψάρια ΚΟΙ*μπορείς να βρεις και με 10ε, ίσως και τζαμπα από γέννες*κανενός χομπίστα. Αν ήσουν Αθήνα θα μπορούσες να σου έδινα και εγώ. Η τιμή σαφώς και ανεβαίνει αναλόγως τι ΚΟΙ θες, (ισραηλινό, ιαπωνικό, με certificate κτλ). Για οικονομική*λύση*μπορεις να πάρεις χρυσόψαρα. Το ψάρι θα σου κοστίσει όσο το ΚΟΙ, όμως ούτε αεραντλία θα χρειαστείς, ούτε μεγάλη φίλτρανση. Εκεί είναι που θα γλιτώσεις*λεφτά.

Για τις πέτρες μια χαρά έκανες και κράτησες τις μεγάλες. ΜΗΝ τις βάλεις μέσα στην λίμνη για πολλούς λόγους. Στον καταρράκτη είναι ότι το καλύτερο για ντεκόρ. Αν θες μπορείς να τις βάλεις και περιμετρικά στην λίμνη σου. Όπου βρέχονται σαφώς και θα μαυρίσουν απο την άλγη. Αυτό δεν είναι απαραίτητα*κακό. Για χρόνια είχα πέτρες στον καταρράκτη μου είτε με φυτά είτε χωρίς φυτά. Δες την λίμνη μου. Αν πιάνουν τα χέρια σου μπορείς να κάνεις ωραία πράγματα.

Για ανέβασε καμία*φωτογραφία να δούμε τον χώρο σου.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01421 seconds with 11 queries