Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #218  
Παλιά 22-04-12, 13:23
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Ναι, σιγα σιγα να πεσει θελω και εγω για να μην παθουν και τιποτα τα ψαρια.

Θα μετρησω και αυριο να δουμε.
-------------------------
Σκεφτομαι για καποιο φυτο πισω αλλα και για καποιο φυτο επιφανειας. Αν βαλω επιφανειας γλιτωνω και την μικρη πιθανοτητα καποιο ψαρι να πηδηξει εξω? Μεχρι τωρα το κλεινω απο πανω με ζελοφαν κουζινας που εχω κανει πολλες τρυπες ωστε να παιρνει αερα αλλα χωρις να μπορει να πηδηξει καποιο αμα θελησει και δεν εχω και εξατμιση πολυ με αυτο (αλλιως εχω αρκετη και γρηγορα). Σκεφτομαι να παω να κοψω τζαμι για απο πανω, εχω μιλησει με φιλο τζαμα να ερθει αν παρει τις διαστασεις και να το δει. Μπορει να μπει φυτο επιφανειας αν υπαρχει τζαμι? Τι φυτο επιφανειας θα προτινατε? Δεν θελω καποιο που να κανει μεγαλες ριζες. Εχω ομως και αρκετη κινηση στην επιφανεια του νερου λογω του κρεμαστου φιλτρου. Σε αυτη την περιπτωση τι κανω αν βαλω επιφανειας? Φανταζομαι θα το πηγαινει ολο απο τη μερια που πηγαινει και το νερο οπως βγαινει απο το φιλτρο. (στη δεξια μερια δηλαδη).
-------------------------
Mετρησα και σημερα το ph του ενυδρειου και ειναι 7,5. Αν παιζει κατι και με τις πετρες και δεν ειναι ουδετερες θα τα σπασω ολα.... Θυμαμαι στα τεστ που εκανα με ακουαφορτε δεν αφρισαν και σε ποτηρια με νερο που τις αφηνα 2-3 μερες το ph παρεμενε 7,5 που εχω και στη βρυση.

Μηπως απλα θελει και αλλο καιρο ωστε να αρχισει να πεφτει?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratigos24 : 22-04-12 στις 13:23 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01345 seconds with 11 queries