Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 28-06-17, 14:11
Γεω κατ Ο χρήστης Γεω κατ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-06-2017
Περιοχή: Ηράκλειο
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitra_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα , μίλησε μας λίγο για τις ρουτίνες που ακολουθεις , πως εστρωσες το ενυδρείο σου ;τι φίλτρο εχεις , τι ψαράκι είχες μαζί με τα δυο χρυσόψαρα. Τι συμπτωματα ειχε; Εκανες καποια θεραπεια ;Κανεις μετρήσεις ; με τι;
Αρχικα πρεπει να σου πω οτι είναι λίγο ο χωρος για τα χρυσόψαρα σου.
Επίσης τι είδος είναι ;
Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά μονο εαν σχηματιαουμε καποια εικονα μπορούμε να σου δώσουμε σωστές απαντησεις.
Ευχαριστώ για την αμεση απαντηση. Το μαυρο ψαρακι που πεθανε χτες, το βρηκα μολις στο ίντερνετ ως black moor. Το φιλτρο ειναι hailea μοντέλο HL-BT400. Μετρησεις δεν εχω κανει και δεν ξερω πως να κανω. Το τελευταιο διαστημα τα ψαρια ειναι υποτονικα. Το μαύρο ήταν ακομα χειρότερα. Επίσης ενα απο τα χρυσόψαρα στην αρχη το δαγκωνε αλλα μετα σταμάτησε.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλώς ήρθες φίλε μας.
Το ενυδρείο σου έχει φίλτρο ;
και αν ναι το έστρωσες με κάποιο τρόπο ;
Πόσο καιρό έχει το ενυδρείο σου ;
Αλλαγές νερού κάθε πότε και πόσο κάνεις ; Και πως τις κάνεις ;
Είναι πολλά αλλά ακόμα που θέλω να σε ρωτήσω αλλά να μη σε μπερδέψω
Ευχαριστώ για την αμεση απαντηση. Το μαυρο ψαρακι που πεθανε χτες, το βρηκα μολις στο ίντερνετ ως black moor. Το φιλτρο ειναι hailea μοντέλο HL-BT400. Μετρησεις δεν εχω κανει και δεν ξερω πως να κανω. Το τελευταιο διαστημα τα ψαρια ειναι υποτονικα. Το μαύρο ήταν ακομα χειρότερα. Επίσης ενα απο τα χρυσόψαρα στην αρχη το δαγκωνε αλλα μετα σταμάτησε. Το νερο το αλλαζω μια φορα τον μηνα, χρησιμοποιοντας αντιχλωριο και ενα υγρο με βακτηρια που μου ειπαν οτι χρειάζονται
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitra_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα , μίλησε μας λίγο για τις ρουτίνες που ακολουθεις , πως εστρωσες το ενυδρείο σου ;τι φίλτρο εχεις , τι ψαράκι είχες μαζί με τα δυο χρυσόψαρα. Τι συμπτωματα ειχε; Εκανες καποια θεραπεια ;Κανεις μετρήσεις ; με τι;
Αρχικα πρεπει να σου πω οτι είναι λίγο ο χωρος για τα χρυσόψαρα σου.
Επίσης τι είδος είναι ;
Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά μονο εαν σχηματιαουμε καποια εικονα μπορούμε να σου δώσουμε σωστές απαντησεις.
Επισης ειχα το ενυδρειο να λειτουργει 1 μηνα με το φιλτρο, νερο, αντιχλωριο και το υγρο με τα βακτήρια πριν τοποθετήσω τα ψάρια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γεω κατ : 28-06-17 στις 14:11 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01729 seconds with 11 queries