Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 17-03-17, 12:36
Το avatar του χρήστη panos_auk
panos_auk Ο χρήστης panos_auk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-01-2011
Περιοχή: Ραφήνα
Μηνύματα: 842
Προεπιλογή

Δεν νομιζω οτι φταινε οι σκληροτητες και το ph αλλα στη θεση σου θα μετραγα για να ειμαι σιγουρος. Οι πετρες φαινεται να ειναι γρανιτης ο οποιος δεν ειναι ασβεστολιθικος αλλα σε καθε περιπτωση μπορεις να δοκιμασεις πετρες και αμμο με υδροχλωρικο για να το αποκλεισεις και αυτο.
Εμενα μου ερχεται στο μυαλο και η εποξειδικη επικαλυψη που εχεις βαλει εσωτερικα στο ενυδρειο σου. Εισαι σιγουρος οτι δεν βγαζει τιποτα μεσα στο νερο; Γιατι απ'οτι θυμαμαι δεν ηταν προϊον για τετοια χρηση...
Εγω τα φοβαμαι αυτα. Εμπειρια απο ξυλινα ενυδρεια (και τις συνηθεις επικαλυψεις τους) δεν εχω αλλα απο τετοια προϊοντα εχω και θυμαμαι περιπτωση που εψαχνε το Αττικο Παρκο για προϊον στεγανωσης της δεξαμενης των δελφινιων και δεν δεχονταν τιποτα χωρις πιστοποιητικο οτι δεν βλαπτει εμβιους οργανισμους (και για καταλληλοτητα για χρηση σε μονιμο και συνεχη εμβαπτισμο σε νερο, γιατι αν δεν ειναι καταλληλο μπορει να βγαζει βλαβερα συστατικα μεσα στο νερο).
Μπορει να μην εχει καμμια σχεση και να ειναι χιλιοδοκιμασμενο το προϊον. Απλα το αναφερω...
Δεν ξερω και πως μπορεις να το μετρησεις τωρα αυτο...
Ελπιζω να μην ειναι κατι τετοιο και να πανε ολα καλα απο'δω και περα...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01379 seconds with 11 queries