Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 01-12-08, 12:14
Το avatar του χρήστη theodor72
theodor72 Ο χρήστης theodor72 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2007
Περιοχή: Καλαμαριά/Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.106
Προεπιλογή

Πολύ όμορφο το ενυδρείο σου Δημήτρη. Πολύ καλή αρχή και πολύ καλή προσπάθεια.
Θα συμφωνήσω στα περισσότερα από αυτά που σου είπαν οι προηγούμενοι.
Όπως σου είπε πολύ εύστοχα ο Πάνος και όπως και μόνος σου το είδες άλλωστε, το κερατόφυλλο είναι υπερβολικά μεγάλο. Και γώ είχα αλλά μου έχει σπάσει τα νέυρα. Έτσι όπως περιφερόταν στην επιφάνεια μπερδευόταν με την polysperma και γινόταν ένα μπέρδεμα. Είδα και έπαθα να τα ξεμπερδέψω χωρί ζημιές. Μου άρεσε επισης η ελεύθερη πλευρά που άφησες για τα ψαράκια και το σβήσιμο που κάνουν τα φυτά σου προς τα αρισετρά. Ξεκίνησες βέβαια και με τις καλύτερες προϋποθέσεις: μεγάλο ενυδρείο, χαμηλή ιχθυοφώρτηση, εύκολα φυτά, DIY CO2 και πολύ μεράκι. Ίσως τα φυτά σου να μου φαίνονται λίγο ανακατεμένα, αλλά το ενυδρείο είναι ακόμη στην αρχή και έχεις πολύ δουλειά ακόμα. Νομίζω πως σε ένα φυτεμένο ενυδρείο δεν σταματάει κανείς έυκολα τις αλλαγές. (Κρίνοντας βέβαια από τον εαυτό μου).
Θα συμφωνήσω και με τον Σπύρο (delta66) ότι μια σκουρόχρωμη πέτρα θα δώσει άλλο χρώμα στο ενυδρείο σου. Αρκεί βέβαια να την βρεις χώρο να την βολέψεις χωρίς να την στριμώξεις. Γενικά εγώ είμαι υπέρ της άπλας και της απλότητας. Αν δοκιμάσεις να βάλεις Java moss μην περιμένεις πολλά πράγματα, γιατί τα SAE δεν θα την αφήσουν σε ησυχία.
Και πάλι μπράβο σου, πας πολύ καλά. Αρκεί να βγάλεις άκρη με τα λιπάσματα .
__________________
The more I see, the less I know.
-------------------------------
Φάκα addidas μου πιασε την φτέρνα
μπερδεύω το τζουκ μποξ με τη λατέρνα.
πάνω απ του τάφου μου το κυπαρίσσι
μαύρη χελώνα με έχει κατουρήσει
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01493 seconds with 11 queries