Θέμα: Τί λέτε?
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 29-03-08, 15:37
Το avatar του χρήστη Irwan
Irwan Ο χρήστης Irwan δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-02-2008
Περιοχή: Μαρούσι
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή

Με κάνετε πολύ χαρούμενο! Δέ το πίστευα ότι θα φτάσω σε σημείο να βάλω δίσκους, πάντα ήταν το άπιαστο όνειρο, αλλά με τις γνώσεις που παίρνω απο εδώ σιγά-σιγά γίνεται εφικτό!

Τη στάθμη του νερού όντως τη χαμήλωσα όταν παρατήρησα ότι ενοχλούνται, ειδικά τα hatchet απο τις κόντρες.

Τα ramirezi είναι όντως τσαμπουκάδες και νομίζω οτι έχουν χωρίσει το ενυδρείο στη μέση, οπότε τα παραπάνω μάλλον θα αντιμετώπιζαν πρόβλημα αν έβαζα. Δηλαδή με τα υπάρχοντα είδη σύν ροδόστομους σύν κάποιο μικρό πλέκο (αλήθεια έναν ή δύο?) θα είμαι εντάξει?

Και τελικά τέσσερις δίσκοι είναι καλύτερα ή πέντε? Επίσης επειδή είναι κιχλίδες φαντάζομαι πρέπει να τους βάλω όλους μαζί ή δέν πειράζει να μπούνε πχ πρώτα οι δύο και μετά οι άλλοι δύο;

Τελικά η προσθήκη CO2 στην πράξη θα ανεβάσει και το Kh; Γιατί θεωρητικά αυτό θα συμβεί, αλλά έχω μπερδευτεί, ειδικά διαβάζοντας και την συζήτηση εδω !

Με την τύρφη έχω μπερδευτεί γιατί άλλοι λένε οτι εκτός οτι μαλακανώνει το νερό προσθέτει και πολύ χρήσιμα ιχνοστοιχεία κλπ, τελικά πόση θετική επίδραση έχει στις συνθήκες του ενυδρείου? Να σταματήσω να βάζω ή αξίζει τον κόπο?

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01416 seconds with 11 queries