Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 09-08-12, 01:22
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχεις δικιο.
Συζηταμε ομως για την περιπτωση που υπαρχει ηδη το ενυδρειο.
κι εγω ειχα ενα 12λιτρο και το εκανα sump


Παράθεση:
Αν ξεκιναγε χωρις καθολου εξοπλισμο και εγω θα του ελεγα για πανω απο 30 λιτρα.
χμμμ οκ, ομως με τις τιμες που κυκλοφορουν τελευταια ειναι σα να ειμαστε σε παζαρι στην Αιγυπτο, χωρια που αν δεις στις αγγελιες εχουν βαλει μεχρι και για χαρισμα ενυδρεια.
Επισεις η diy περιπτωση για ενα 30-40 λιτρα (με 16 ευρω μαζι με τις σιλικονες) νομιζω εκτος απο ελκυστικη λογο τιμης ειναι και μια καλη προκληση για να λεει καποιος οτι εφτιαξε κατι μονος του

Παράθεση:
Για 2 μερες απουσιας δεν θα εχει κανενα προβλημα.
Μπορει να αφησει να αυξηθει η θερμοκρασια στους 28 και να εχει ακομα λιγοτερη εξατμιση σε περιπτωση απουσιας.
(μιλαγα μονο για διημερο σε ρυθμιση ψυξης στους 25C)
δεν ξερω δεν το χω κανει απλα κρινοντας την εξατμιση που βλεπω στα δικα μου ενυδρεια φοβαμαι πως τα 10 λιτρα θα εξατμιστουν αμεσως...

Παράθεση:
Για ρωτα και το Γιωργο (kgf) με το 10λιτρο διακοποενυδρειο με τον μονομαχο πως παει. Δυσκολευτηκε?
Αυτο που καταλαβα ειναι πως το συγκεκριμενο project (που και παλι προσωπικα δεν επικροτω αλλα δεν ειπα την αποψη μου για να μην του το χαλασω) ειναι προσωρινο και το ψαρακι θα μεταφερθει σε κανονικο ενυδρειο

Παράθεση:
Για το βυθο θα ελεγα σε ενα μηνα να τις βαλει, αν μπολιασει το φιλτρο, ριξει και λιγο στο βυθο, και βαλει και ετοιμο νερο. (θα εχει δροσισει κιολας μεχρι τοτε)
ναι, αλλα θα πρεπει να εχει ενα ενυδρειο με ηδη στρωμενο καλα βυθο και να παρει λιγο χαλικι μονο επιφανειακα απο σημεια που δε βαζει σκουπα.
Αν το κανει αυτο λογικα δε θα χει προβλημα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01543 seconds with 11 queries