Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 16-04-13, 11:00
EYH_SANTORINI Ο χρήστης EYH_SANTORINI δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-03-2013
Περιοχή: ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από douran_p Εμφάνιση μηνυμάτων
καλη φαση..... ειναι απιθανη η λιμνη.......!!!! μπραβο μπραβο....... μπορεις να κανεις απιθανα πραγματα σε τοσα λιτρα.........
υ.γ αφου σε προλαβε αλλος ( για παντρεια ) και δεν προλαβα!!!! μπορω να ερ8ω για διακοπες σε ενα απο τα νησακια της λιμνης σου.....!!! δεν 8α ενοχλω!! ενα αντισχοινο θα βαλω μονο..... και καμια βουτια στην λιμνη..... σαν να μην ειμαι εκει.......!!!!!
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa.... perimene ti etsi katse na mpei kai to gkazon gurw gurw kai meta bale kai to antiskino...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andros Εμφάνιση μηνυμάτων
Δες αυτο: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=41593 το οποιο ειναι παρα πολυ ευκολο να γινει με πολυ λιγο κοστος αλλα και με εξαιρετικα αποτελεσματα περαν του οτι θεωρειται ενα απο τα καλυτερα συστηματα φιλτραρισματος.

Θα στηθει ενας μικρος πυργος πανω απο τον χωρο που βρισκετε η αντλια η αντλια θα στελλει το νερο στο BAKKI και απο κει με ενα σωληνα θα επιστρεφει το νερο στην λιμνη απο αλλο σημειο....λεπτομερειες θα πουμε αν αποφασισετε αυτου του ειδους κατασκευη...

Τωρα η αντλια....κατι δεν μου αρεσει με τα στοιχεια που μας εδωσες....

Οπως και ναχει 15 κυβικα με μια αντλια 6 κυβικα την ωρα ειναι πολυ μικρη και θες τουλαχιστον μια αντλια 15000 λιτρα την ωρα η οποια θα πρεπει να ειναι βυθου (υπαρχουν πολλες στην αγορα ειδικα για λιμνες) και που ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι και πιο οικονομικες στο θεμα καταναλωση ρευματος απο αυτην που εχετε τωρα......

Οσο για τα ψαρια τα ΚΟΙ τα ξεχναμε και παμε μονο με χρυσοψαρα...και να σου πω και κατι? Καλυτερα... γιατι ετσι θα μπορεις να βαλεις και τα νουφαρα σου και οτι αλλο φυτο θελεις μεσα και θα φτιαξεις ενα πανεμορφο τοπιο!!!

Λοιπον αποφασιστε... η λυση του BAKKI ειναι πολυ καλη και υπο τις περιστασεις η καλυτερη....και τα λεμε.
το έχω δει πολλες φορές αυτο και ειναι πολυ καλη ιδεα αλλααααα μια διευκρινιση θες να μου πεις τι υλικα να βαλω εγω σε κα8ε ζαντινιερα?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EYH_SANTORINI : 16-04-13 στις 11:00 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01604 seconds with 11 queries