Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 28-05-14, 17:09
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Talking 'Ηρθε και η ώρα μου.

'Επειτα από 10 χρόνια ενασχόλησης μου με τα ενυδρεία γλυκού νερού,έφτασε η ώρα να ανοίξω ένα thread στην ενότητα των reef.
Ηθικοί αυτουργοί 2 φίλοι από Ήπειρο(ξέρετε εσείς)και 2 από Αθήνα(ενας στα βόρεια και ένας στα δυτικά προάστια,και εσείς ξερετε)που με τρέλαναν με τα ενυδρεία τους και πήρα την απόφαση.Καταρχήν πρέπει να αδειάσει το ενυδρείο που δουλέυει σαν φυτεμένο και μετά να τροποποιηθεί για να δουλέψει σαν reef.Το ενυδρείο είναι το ριο 240 μαζι με ένα 120αρι σαμπ που θα μπει μεσα στο επιπλο του ριο(θα χρειαστω ιδεες στο πως θα τροποποιησω το επιπλο,καινουρια βαση αποκλειεται εξαρχής).Οι τρυπες της υπερχείλισης ποσο κατω από την στηλη του νερου πρεπει να γινουν ετσι ώστε να μην γεμισουμε νερα σε διακοπη ρεύματος και ακομα πως πρεπει να χωριστει το σαμπ με δεδομενο ότι θα δουλεψει και ats(ισως όχι από την αρχη);Αραγωνιτης θα μπει ζωντανος,βραχος επισης το ιδιο(10-20 κιλα,οσο βρω),σκιμμερ το deltec mce600,2 κυκλοφορητες,ενω φωτισμος αρχικα θα παιξω με 5 τ5 39βατ σε ετοιμο φωτιστικο που εχω.Καλη μου αρχη λοιπον και καλη υπομονη σε οσους τρελανω με τις ερωτήσεις μου..
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01389 seconds with 11 queries