Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 09-12-09, 16:11
crambro Ο χρήστης crambro δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-12-2009
Περιοχή: Mεταμορφωση-Αθηνα
Μηνύματα: 34
Smile πρωτα βηματα στο θαλασσινο ενυδρειο

καλησπερα σε ολους.μετα απο καποια χρονια που διατηρω 2 ενυδρεια γλυκου νερου σκεφτομαι οτι ισως μπορεσω να καταφερω να στησω ενα only fish θαλασσινο ενυδρειο.Εχω διαβασει οσο μπορω κ θα συνεχισω το διαβασμα.σκεφτομαι να ξεκινησω την αγορα του νεου μου εξοπλισμου.εχω καποια πραγματα στο μυαλο μου να σας παραθεσω να μου πειτε τη γνωμη σας κ τα οποια λαθη μου μπορεσετε να διακρινετε.Ενυδρειο : 260 Λ. Κυκλοφορια: 2 κυκλοφορητες EHEIM compact 5000 l/h. 2 κυκλοφ EHEIM 1000 l/h. 1 skimmer TMC V12. Eνα εξωτ φιλτρο EHEIM μονο μπλε σφουγγαρια 600 l/h. Ενα εξωτερ φιλτρο JBL μονο siporax 600 l/h. Eνα εσωτερικο φιλτρο FLUVAL μονο μπλε σφουγγαρια 1000 l/h. Xημικο φιλτρο ενα JUWEL 1000l/h εσωτρερικο με υλικα :carbon active 500gr. 4 σφουγγαρια ανθρακα JUWEL. αντιφωσφωρος 500gr Phogard. ρεφρακτομετρο V2.Eιναι το πιο φτηνο που εχω βρει δυστυχως εχω να σκεφτω κ το κοστος 100 ευρω το συγκεκριμενο ελπιζω να μην εχω προβλημα. R.Osmosis. DANERLE osmose compact επισης για τον ιδιο λογο.100 ευρο. 25 κιλα ζωντανο βραχο ινδονησιας. 10 κιλα νεκρο ελπιζω να ζωντανεψει με τον καιρο. 50 κιλα ζωντανο αραγωνιτη (οσο ζωντανος μπορει να ειναι κλεισμενος σε ενα σακουλι ισως κ μηνες) θα ηθελα τη γνωμη σας γιαυτο. ενα ηλεκτρονικο θερμομετρο. αλατι ...αν εχετε να προτεινετε κατι σε αλατι δεκτο.. ευχαριστω κ περιμενω βοηθεια.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,23502 seconds with 11 queries