Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #59  
Παλιά 16-04-09, 15:44
Το avatar του χρήστη exetlaios
exetlaios Ο χρήστης exetlaios δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-06-2007
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 177
Προεπιλογή

Χαίρομαι παρα πολύ που ένα θέμα τόσο σημαντικό το οποίο απασχολεί όλους (και εμένα προσωπικά γιατί πρέπει στις επόμενες 4 μέρες να πάρω απόφαση) έχει τυχει τέτοιας ανάλυσης και συζήτησης.Θα μου επιτρέψετε να πώ ότι με λύπησε λιγάκι ότι για ακόμα μια φορά είχαμε μπηχτούλες αλλά φαντάζομαιοτι ευθύνεται η κοινή μας τρέλα...Αυτό που αποκόμησα εγώ ως νέος στις λίμνες είναι περισότερο συγχηση και δεν ξέρω αν ευθύνομαι εγώ για αυτό.Βρήκα τις απόψεις όλων σας ιδιαιτερα αιτιολογημένες με αποτέλεσμα να μην μπορώ να αποφασίσω.Το θετικό είναι ότι έχουμε τρία διαφορετικά στησίματα φίλτρανσης και ως προς το είδος αυτής (εμπορίου-diy) διαφορετικά υψομετρηκά σημεία εισροής νερού προς το φίλτρο διαφορετικού όγκου λίνες και διαφορετικών υπόλοιπων παραμέτρων -συνθηκών-ιχθυοφορτωσης, με το εξής πανομοιότυπο αποτέλεσμα (τουλάχιστον κατά δήλωση τον κατόχων) το οποίο είναι η διαύγεια του νερού η καλή του ποιότητα και η ευημερία οικοσυστήματος.Συμπέρασμα αν και εξακουλουθώ να μην μπορώ να καταλήξω ως προς το σύστημα φίλτρανσης ....είμαι φανερά αισιόδοξος...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01312 seconds with 11 queries