Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 04-05-11, 18:32
Το avatar του χρήστη Yiannis59
Yiannis59 Ο χρήστης Yiannis59 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-02-2007
Περιοχή: Καπανδρίτι-Αττικής
Μηνύματα: 1.440
Προεπιλογή Κοι εκβιαστής η πως έφτιαξα λίμνη

Ολα ξεκίνησαν πριν σχεδόν 4 χρόνια οταν η λευκή με τα μαυρα στιγματα κυρία της φωτογραφίας (σημερα ειναι 25 εκατοστα) ήρθε σπίτι μου σε ενα μπολακι νερό.



Ωραίο το χρυσοψαρακι (ουτε που ήξερα οτι είναι κοι και οτι τα κοι γινονται γομάρια) που να το βάλουμε ομως στο ποτήρι δεν μπορεί να μείνει;
Παλαιά καραβάνα με δισκοπάθεια ξεθαψα ενα δεκαλιτρο, αμ δε σε λιγο καιρο δεν χωρούσε, αντε εικοσαλιτρο χρυσόψαρο ειναι, σε λιγο τα ιδια σαρανταλιτρο τα πράγματα σφίγγουν εκατόν είκοσι λίτρα.
Ρε γυναικα να το χαρισουμε το ζωντανό; να το παω και να το ριξω στην λίμνη του waterinn θα περάσει καλά εκεί.
Απαντηση:
δεν κατάλαβες μου λεει ευγενέστατα η παντόφλα αν φύγει το κοι (μάθαμε επιτέλους και τα κοι) θα φύγουν και τα 14 ενυδρεία με δίσκους.

Έκανα την ανάγκη φιλοτιμία πήρα και τηλέφωνο τον Βασίλη in the pond για συμβουλές (γνωριζόμασταν απο......... διαγράφετε μια λέξη)
Και τον περασμένο Ιουνιο περίπου άρχισε το σκάψιμο



Δυσκολο το άθλημα οπότε ζήτησα βοήθεια



και σε λιγες μερες σκάψιμο τελος



Έστρωσα σύρμα και έπεσε μικρο στρώμα μπετόν μετα έστρωσα πετροβαμβακα.



Το liner και μπήκε το πρώτο νερό



Καπου σε αυτο το σημείο μου σκάει ο Βασιλης το θέμα βάση για φυτα και θεμα θερμοκρασίας τον χειμώνα (θέλει τουλάχιστον 1,20 Μ βάθος μου λεει για τα κρύα που εχεις εκει)
Οποτε αποφάσισα να ανέβω λιγο πανω απο την επιφάνεια του εδαφους



και για να μην το παρατραβήξω τέλος καλοκαιριού



Έστισα και καταρράκτη



Και μετα οπως συνήθως γίνεται κάθε χρόνο ήρθε ο χειμώνας









Η συνέχεια φέτος οταν αποφασίσει να στρώσει ο καιρός και να σταματήσει να βρέχει.

Σημ. Ολα τα ψάρια ξεχειμώνιασαν χωρίς προβλήματα ακόμα και τα μωρά που γεννήθηκαν πέρσι στην λίμνη
__________________
Δισκοπάθεια
Και άσχετος από λίμνες
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01874 seconds with 11 queries