Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #367  
Παλιά 13-03-14, 00:17
Το avatar του χρήστη Αντζι
Αντζι Ο χρήστης Αντζι δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2013
Περιοχή: ΒΥΡΩΝΑΣ
Μηνύματα: 552
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoui Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω εχω το ιδιο αλλα δεν εχω τρυπησει καπακι τα φουρφουρια τα εχω βαλει σε ενα καπακι απο plexi που αγορασα στις ιδιες διαστσεις και το αλλαζω με το flap το καλοκαιρι

Οι σωληνες παντως θηρια
Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι το εξης
1.Μεταφερεις τον ενα σωληνα αριστερα για να κατεβει λιγο το υψος γιατι τωρα στην ουσια ακουμπαει ο ενας πανω στον αλλον
2.Ξεκολας το πλαστικο καναλι ,περιστρεφεις τα ανεμιστηρια ετσι ωστε οι συνδεσεις να βρεθουν απ την εσωτερικη μερια και κολλας απ την μεσα μερια το καναλι.Αν δε χωραει εσωτερικα λογω της λαμπας το καταργεις και κολλας απευθειας το καλωδιο στο flap χωρις το καναλι, καλο ειναι εκει που θα κοληθει να βαλεις ενα θερμοσυστελωμενο ή κατι αλλο ετσι ωστε αν χρειαστει να αλλαξεις κατι να μην χρειαστει να το κοψεις επισης να στεγανοποιησεις τις συνδεσεις με τα ανεμιστηρια (αν δε το εχεις κανει ηδη)
3.Αν ολα πανε καλα κοβεις το flap στην διασταση του σωληνα (κανεις ενα κοψιμο Π στην ουσια) και και πλεον θα παταει κατω

Ειναι το μονο που μπορω να σκεφτω
Καταρχην ποσο δυσκολο θα ηταν να μου βαλεις μια φωτο με το πλεξι καπακι που αγορασες καθως και να μου πεις τιμη και απο που.
Αρα η μια λυση ειναι αλλο καπακι.
Η δευτερη λυση μου φαινεται μια χαρα αλλα απαιτει να ερθει το παιδι που μου εκανε την κατασκευη με τα ανεμιστηρια και παλι θα ταλαιπωρησω κοσμο ργμ..
Μα τι κανουν και αυτοι στη fluval τετοια τερατα ρε παιδι μου?που χωρανε αυτα ηθελα να ηξερα...
Δεν ξερω...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν χωρανε στην υποδοχη του ριο προφανως
Οταν να αδειασεις το φιλτρο θα βαλεις το μπαστουνι εισαγωγης μεσα, και θα ειναι ενα μπαστουνι σε καθε υποδοχη και θα χωραει.
Μα παλι δεν θα χωραει Σπυρο..Πως θα το βαλω?Μονο του?χωρις το μπαστουνι?Με αυτο στερεωνονται αλλιως ειναι βαρκα γυαλο οι σωληνες..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Αντζι : 13-03-14 στις 00:17 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01995 seconds with 11 queries